استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها

به گزارش وبگردی مهر، بهرام قاسمی با استقبال از تفاهمات اولیه یمنی ها گفت: ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران های منطقه ای نقش سازنده ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی-یمنی در سوئد ایفا نموده و همچنان در راستای طرح چهار ماده ای ارائه شده از سوی وزیر خارجه ایران راه چاره نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خونریزی و تداوم گفتگوهای یمنی-یمنی می داند.

استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها

به گزارش خبرنگاران، بهرام قاسمی، در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات اجرا شده میان طرفین با نظارت نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتماد ساز و توافقات اولیه حاصل شده را برای استمرار گفتگوها امیدوار کننده خواند.

این دیپلمات ارشد کشورمان، توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفتگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار مردم مظلوم یمن را درک نموده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف الحدیده استمرار وصول یاری های انسانی را بر منافع گروهی خود ترجیح داده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد بندر حدیده و سایر بنادر و فرودگاه های یمن از جمله فرودگاه صنعا هر چه سریع تر برای دریافت یاری های انسان دوستانه و فعالیت های مدنی به منظور کاهش رنج و آلام مردم یمن آماده سازی شوند. وی همچنین اضافه کرد: امیدواریم تفاهم های حاصله در چارچوب وبازه زمانی مشخص شده اجرایی و زمینه لازم را به منظور انجام دور بعدی گفتگوها در آینده نزدیک برای رسیدن به توافق نهایی فراهم کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در انتها تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران های منطقه ای نقش سازنده ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا نموده و همچنان در راستای طرح چهار ماده ای ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران راهکار نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خونریزی و تداوم گفتگوهای یمنی-یمنی می داند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال وزارت خارجه از توافقات اولیه میان یمنی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید