استقبال گسترده از عوسک های غول پیکر یک تئاتر در سیلک

نمایش تن ها یک زمین داریم با عروسک های غول پیکر از 22 تا 25 مرداد ماه ساعت 21:00 به محوطه تئاتر شهر اجرا می گردد.

استقبال گسترده از عوسک های غول پیکر یک تئاتر در سیلک

به گزارش ، از حضور پیتر بروک، آرین منوشکین و هنرمندان شاخص دنیا که برای اجرای تئاتر به ایران آمدند، تقریبا نزدیک به نیم قرن می گذرد و حالا پس از سال ها تپه های باستانی سیلک با عروسک های غول پیکر نمایش تن ها یک زمین داریم اجرایی متفاوت را با حضور گسترده مردم تجربه کرد.

اجرای تئاتر در تخت جمشید و در یکی از کهن ترین مناطق دنیا منافع بسیاری را برای هنر ایران به ارمغان داشته و از آن همیشه به خوبی یاد شده و اکنون نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی فرصتی را فراهم کرد تا برای دومین مرتبه در ایران، تئاتر در کنار یکی از باستانی ترین مناطق دنیا برای مردم به نمایش گذاشته گردد.

عروسک های غول پیکری که تصویرشان یادآور شخصیت های کهن ایرانی بود، به کاشان آمده بودند و در جوار تپه های هفت هزار ساله سیلک به اجرای نمایشی پرداختند که با استقبال کم نظیری از سوی مردم روبرو شد.

با توجه به اینکه افتتاحیه در خانه طباطبایی ها تدارک دیده شده بود جمعیت زیادی پیش از ساعت 22 به سایت موزه سیلک مراجعه نموده بودند تا تماشاگر یک تئاتر در محوطه ای تاریخی باشند.

این اجرا با همراهی و هماهنگی پایگاه میراث فرهنگی کاشان و یگان حفاظت پایگاه انجام شد و برای میزبانی از تماشاگران حدود یک هزار جایگاه در محوطه سیلک چیده شده بود، اما تعداد حاضران در محوطه چند صد نفر بیشتر بود و علاقه مندان زیادی ایستاده نمایش را دیدند.

این نمایش عروسکی با همکاری کمپانی گراند پرسنل فرانسه آماده اجرا شده بود و به موضوع محیط زیست می پرداخت.

عروسک های غول پیکر این اجرا با تصویر کردن شخصیت های کهن ایرانی، که با کیفیت بالایی ساخته شده بودند، شب خاطره انگیزی را برای مردم کاشان به ارمغان آوردند.

به نوعی این اجرا، تجربه ای مهم برای جشنواره نمایش های آیینی سنتی به شمار می آید تا در دوره های آینده خود بیشتر به سمت اجرا در مکان های تاریخی دیگر برود.

نمایش تن ها یک زمین داریم با عروسک های غول پیکر در ایام جشنواره برای مخاطبان در تهران هم به اجرا گذاشته می گردد و علاقمندان می توانند برای دیدن این اجرا از 22 تا 25 مرداد ماه ساعت 21 به محوطه تئاتر شهر بروند.

نمایش تن ها یک زمین داریم در تپه های سیلک به اجرا در آمد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "استقبال گسترده از عوسک های غول پیکر یک تئاتر در سیلک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال گسترده از عوسک های غول پیکر یک تئاتر در سیلک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید