اعتراض به حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی

به گزارش وبگردی مهر، وکیل مدافع محمد حبیبی- فعال صنفی معلمان- از ارائه درخواست تجدیدنظر خواهی نسبت به حکم دادگاه انقلاب مبنی بر محکومیت موکلش به 7 سال و نیم حبس، خبر داد.

اعتراض به حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی

حسین تاج در گفت‌گو با وبگردی مهر، ضمن اعلام خبر اعتراض به رای 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی در شعبه 26 دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، گفت: امیدواریم که درخواست تجدیدنظرخواهی ما به زودی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شود.

وکیل مدافع محمد حبیبی، عنوان کرد: طی دیدارهایی که با مسئولین داشتیم به طرق مختلف درخواست‌هایی مبنی بر رسیدگی به وضعیت درمانی موکلم را مطرح کردیم. همچنین درخواست دیگر ما این بوده است که با توجه به مسجل شدن اتهامات سیاسی و امنیتی موکلم نسبت به انتقال ایشان به زندان اوین اقدام شود. بر اساس آیین نامه سازمان زندان‌ها و شرایط طبقه بندی زندانیان، آقای حبیبی باید در زندان اوین نگهداری شوند نه در زندان فشافویه تهران بزرگ آن هم با شرایطی که همه از آن مطلع هستیم.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن مذاکرات در این زمینه، خاطرنشان کرد: روند مذاکرات همیشه مثبت بوده و قول‌های مساعدی داده می‌شود اما متاسفانه تا امروز اقدام موثری در این زمینه انجام نشده است. امیدواریم با توجه به اینکه مسجل شده اتهامات ایشان سیاسی است نسبت به انتقال ایشان به زندان اوین اقدام کنند.

به گزارش وبگردی مهر، محمد حبیبی 20 اردیبهشت 97 در تجمعاتی که فرهنگیان به مناسبت هفته معلم داشتند بازداشت و روز دوشنبه - 1 مرداد ماه 97- در شعبه 26 دادگاه انقلاب محاکمه شد. این شعبه محمد حبیبی را به اتهامات اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم به ترتیب به 7 سال و نیم حبس، 18 ماه حبس، 18 ماه حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرد که البته بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی 7 سال و نیم حبس درباره او قابل اجرا خواهد بود.

دادگاه همچنین به عنوان مجازات تکمیلی، محمد حبیبی را به 2 سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراض به حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید