اعلام کشف یک مجسمه مومیایی شده مصری

به گزارش وبگردی مهر، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، کشف یک مجسمه مومیایی شده مصری صورت گرفت.

اعلام کشف یک مجسمه مومیایی شده مصری

داستان چیست؟

دو تابوت کوچک 3000 ساله مصری که پیشتر گمان می رفت بقایای بچه هایی را در خود جای داده اند، اخیرا مورد بررسی قرار گرفتند.

نتایج بررسی و آزمایشات نشان داد یکی از این تابوت ها در حقیقت مجسمه ای از جنس گل و گندم است که به شکل ازیریس ایزد پس از مرگ مصریان باستان ساخته شد.

دانشمندان با بررسی تابوت کوچکتر دریافتند اثر مومیایی شده ای که در این تابوت قرار گرفته است نیز بقایای یک انسان نیست و در حقیقت پرنده ای شبیه به شاهین است که به شکل حوروس، دیگر شخصیت اساطیری مصر باستان که به عنوان ایزد فرمانروایی و آسمانها شناخته می شد، مومیایی شده است.

این دو تابوت برای سالهای متوالی در موزه ملی دریانوردی لندن نگهداری می شدند. با گذشت سالها از کشف این دو مومیایی هنوز هیچ اطلاعاتی از منشا آنها در دست نیست با این حال کارشناسان معتقدند ممکن است این آثار به عنوان پیشکشی در مقبره یکی از فراعنه دفن شده باشند.

در مصر باستان زمانیکه یک مومیایی در مقبره قرار داده می شد، در کنار مومیایی اصلی لوازم و حیوانات مومیایی شده ای را نیز در مقبره قرار می دادند تا به این وسیله به طور نمادین از فرد مومیایی شده محافظت کنند.

پرندگان به ویژه در مصر باستان از اهمیت زیادی برخوردار بودند، چرا که به عنوان نمادی از نگهبان و محافظ شناخته می شدند و به همین منظور برای محافظت از فراعنه در مقبره هایشان قرار داده می شدند.

منبع: همگردی

به "اعلام کشف یک مجسمه مومیایی شده مصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف یک مجسمه مومیایی شده مصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید