اقبال نمایشگاه آثار تاریخی هلند در ایران

به گزارش وبگردی مهر، در مدت 10 ماهی که از افتتاح نمایشگاه آثار تاریخی هلند می گذرد، گردشگران داخلی و خارجی زیادی از آن دیدن کردند که همه آنها بابت این بازدید 5 هزار تومان هزینه می دادند. در این میان گروههای زیادی نیز با رایزنی موزه ملی ایران به صورت رایگان از این نمایشگاه به همراه بخش های دیگر موزه ملی ایران باستان و موزه دوران اسلامی دیدن کردند. از جمله گروه های پژوهشی و یا مهمانان موزه و یا گروههای دانش آموزی.

اقبال نمایشگاه آثار تاریخی هلند در ایران

لازم به ذکر است که 58 هزار و 420 گردشگر داخلی و خارجی طی ده ماه گذشته از نمایشگاه آثار تاریخی هلند در موزه ملی ایران دیدن نموده اند.

یازدهم مهر ماه سال گذشته بیش از 300 اثر تاریخی از موزه درنتس هلند به ایران آمد و در بخش نمایشگاهی موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شد در این نمایشگاه آثاری از تدفین های طبیعی مانند مومیایی در باتلاق مورد توجه بازدید کنندگان نهاده شد. همچنین نقاشی هایی نیز از دوره های مختلف و سبک های متفاوت به نمایش در آمد که بعضی از آن ها برای اولین بار نمایش داده می شد همچنین یک اثر از ونگوگ نیز از مخزن موزه هنرهای زیبای ایران در بخش تابلوهای نقاشی این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شد.

از طرف دیگر همزمان با این نمایشگاه آثاری از ایران نیز در هلند نمایش داده شده و این آثار اکنون به اسپانیا برای شرکت در نمایشگاه دیگری انتقال داده شده اند.

زمان نمایشگاه هلند در ایران نیز تا 31 مرداد ماه اعلام شده. این زمان در واقع قرار بود 6 ماهه باشد اما به درخواست ایران و هلند مدت آن تمدید شد و اکنون تنها چند روز دیگر برای دیدن نمایشگاه فرصت باقی است. پس از آن نمایشگاهی از آثار تاریخی اسپانیا در راستای برپایی نمایشگاههای مشترک در ایران برپا خواهد شد. آثار این نمایشگاه را نیز موزه ملی ایران میزبانی می نماید.

این نمایشگاه در روزهای دوشنبه ها تعطیل است و ساعت های بازدید از آن نیز از 9 صبح تا 17 اعلام شد.

منبع: مهر

منبع: همگردی

به "اقبال نمایشگاه آثار تاریخی هلند در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقبال نمایشگاه آثار تاریخی هلند در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید