تصویب آیین نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه های اجرایی

به گزارش وبگردی مهر، هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت امور مالی و دارایی و سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور، آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 1398 کشور درخصوص بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه های اجرایی را تصویب کرد.

تصویب آیین نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه های اجرایی

به گزارش وبگردی مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه 6 مرداد 1398 به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور و به استناد بند (ج) تبصره (20) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یادشده را تصویب کرد.

براساس این آیین نامه، دستگاه های اجرایی مکلفند بر مبنای تفاهم نامه منعقده با واحد مجری که شامل حجم فعالیت ها، خدمات و قیمت تمام شده آنها و معین تعهدات طرفین است، اعتبارات واحد مجری را در سامانه (سیستم) حسابداری خود به صورت جداگانه به گونه ای نگهداری نمایند که امکان گزارش گیری رویدادهای اقتصادی واحد مجری به صورت مجزا وجود داشته باشد.

بر همین اساس تشخیص انجام خرج در چهارچوب تفاهم نامه منعقده با مدیر واحد مجری خواهد بود.

همچنین دستگاه های اجرایی مکلفند تمام اطلاعات مربوط به حقوق، فوق العاده های مستمر و غیر مستمر کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی خود را در اختیار سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تصویب آیین نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه های اجرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب آیین نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه های اجرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید