تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی در زمینه مقابله با جرایم سایبری

به گزارش وبگردی مهر، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی روسیه در زمینه مقابله با جرایم سایبری و تدوین یک کنوانسیون بین المللی در این زمینه را مورد تصویب قرار داد.

تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی در زمینه مقابله با جرایم سایبری

به گزارش گروه بین الملل وبگردی مهر، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی روسیه که در آن شروع تدوین یک کنوانسیون در زمینه جرایم سایبری پیش بینی شده است را با اکثریت آرا مورد تصویب قرار داد.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، 79 کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند، 60 کشور رای منفی دادند و 33 عضو دیگر سازمان ملل نیز به این قطعنامه رایی ممتنع دادند.

براساسا این قطعنامه، مجمع عمومی سازمان ملل پذیرفت که یک کمیته بین دولتی ویژه از متخصصان که از همه مناطق دنیا در آن حضور دارند بر روی تدوین یک کنوانسیون بین المللی، برای مقابله با استفاده از تکنولوژیهای ارتباطی که در راستای اهداف غیرقانونی فعالیت می نمایند و از ضداطلاعات به منظور اهداف سایبری استفاده می نمایند، کار نمایند.

همچنین این کمیته راه را برای یک تحقیقات جامع بین المللی در زمینه جرایم سایبری فراهم خواهد نمود.

پیش نویس این قطعنامه در اواسط ماه دسامبر در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل نیز مورد تایید قرار گرفته بود.

فرستاده ریاست جمهوری روسیه در زمینه همکاری های بین المللی در زمینه امنیت اطلاعات پیش از این به تاس گفته بود: این قطعنامه با هدف مقابله با این جرایم جدی که به یک آسیب بزرگ تبدیل شده و به اقتصاد دنیای و مردم آسیب وارد میکند تهیه و ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی در زمینه مقابله با جرایم سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی در زمینه مقابله با جرایم سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید