خسارت 300 میلیاردی سیل به مزارع پرورش ماهی نهاوند

به گزارش وبگردی مهر، خبرنگاران/همدان مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: شهرستان نهاوند قطب فراوری پرورش ماهیان سردابی قزل آلا است که این سیلاب اخیر بین 90 تا 100درصد به این مزارع خسارت وارد نموده است.

خسارت 300 میلیاردی سیل به مزارع پرورش ماهی نهاوند

علی کمالی نژاد در گفت وگو با وبگردی مهر، اضافه نمود: در شهرستان نهاوند بیش از 82 مزرعه پرورش ماهی داریم که 52 مزرعه آن فعال هستند و آماده عرضه ماهی شب عید به مردم بودند که سیلاب همه آن ها را به کلی ویران کرد.

وی ادامه داد:گزارش اولیه و تقریبی کارشناسان این اداره نشان داده در پی بارش باران سیل آسا در 24 ساعت اخیر که تا 121 میلیمتر برآورد شده، بیش از 300 میلیارد تومان به مزارع پرورش ماهی قزل آلا و بخش زراعی شهرستان نهاوند خسارت وارد نموده است.

کمالی نژاد بیان نمود: در بخش زراعت و زمین های کشاورزی هم خسارت فراوانی وجود دارد اما تا فرونشست کامل آب میزان آن معین نخواهد شد.

وی اضافه نمود: در بخش دامداری سبک و سنگین صنعتی و سنتی و مرغداری ها نیز خسارت زیاد است و کارشناسان به مناطق سیل زده اعزام شدند که بعد از برآورد میزان خسارت اعلام خواهد شد.

کمالی نژاد اعلام نمود: متاسفانه به علت نبود سیل بند و جهت منحرفی برای جهت رودخانه و سیلاب و لایروبی نشدن جهت رودخانه و نزدیکی به حریم رودخانه، ورود شدید گل و لای و سیلاب به مزارع و زمین های اطراف و سایت های پرورش ماهی را شاهد بودیم.

وی یادآور شد: بارش های مداوم و پر شدت باعث خسارت شدید و تلفات بسیار زیاد به استخرهای پرورش ماهی شهرستان نهاوند شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت 300 میلیاردی سیل به مزارع پرورش ماهی نهاوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 300 میلیاردی سیل به مزارع پرورش ماهی نهاوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید