دستگیری هواداران شکار خرگوش در آذربایجان غربی

به گزارش وبگردی مهر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از دستگیری 17 شکارچی متخلف شکار غیر مجاز در استان طی آبان ماه خبرداد.

دستگیری هواداران شکار خرگوش در آذربایجان غربی

به گزارش وبگردی مهر، خلیلی در جمع وبگردی مهر با اشاره به دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز در استان اضافه نمود: در آبان ماه جاری 17 متخلف و شکارچی توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان دستگیر شدند.

وی با اشاره به کشف یک مورد تخلف و دستگیری 4 نفر شکارچی متخلف در شاهین دژ اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت اداره شاهین دژ در ارتفاعات روستای اوزان سفلی 4 نفر شکارچی متخلف را دستگیر و از متخلفین لاشه 6 قطعه کبک، 3قبضه اسلحه شکاری، 33عدد فشنگ و سایر ادوات شکار، کشف و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

خلیلی به دستگیری 5 متخلف شکار خرگوش قبل از شکار در دو مأموریت نیروهای یگان حفاظت شهرستان مهاباد اشاره نمود و اضافه نمود: نیروهای یگان حفاظت اداره در حوزه استحفاظی در ارتفاعات سبز پوش روستای حاجی خوش 4 نفر متخلف را قبل از انجام هرگونه شکار شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه مأمورین یگان حفاظت اداره موفق به دستگیری یک نفر متخلف نیز در ارتفاعات سرمیدان این شهرستان شدند ادامه داد: از متخلفین در مجموع دو قبضه اسلحه شکاری مجاز و تعدادی فشنگ کشف و پرونده متخلفین جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری ارجاع شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی همچنین به کشف 6 بال سهره طلایی توسط مأمورین یگان حفاظت این اداره در مناطق کوهستانی مهاباد نیز اشاره نمود و گفت: در ارتفاعات قمطره مهاباد یک نفر متخلف زنده گیری غیر مجاز پرنده سهره شناسایی و ضمن کشف شش بال سهره طلایی، دو عدد قفس وتور زنده گیری پرندگان از وی، دستگیر و پرونده وی به دادگستری تحویل شد و سهره ها پس از حصول اطمینان از وضعیت سلامتی، توسط مأمورین یگان حفاظت رها سازی شدند.

خلیلی با اشاره به دستگیری 7 نفر متخلف شکار و صید در مناطق نازلو و مارمیشو ارومیه توضیح داد:دستگیری این متخلفین در ارتباط با جرائم شکار غیر مجاز خرگوش، شکار غیر مجاز کبک، زنده گیری سهره طلایی و تخلف آغاز به شکار بوده که این افراد در مناطق نازلو و مارمیشو ارومیه دستگیر شده اند.

وی همچنین گفت: از متخلفین در مجموع 5 قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی، لاشه سه قطعه کبک، لاشه یک قلاده خرگوش و دو قطعه سهره طلایی نیز کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار کرد: این اداره کل تاکنون مجوزی برای شکار پرندگان و خرگوش و نیز زنده گیری سهره طلایی صادر نکرده است و یگان حفاظت محیط زیست استان با افرادی که قصد شکار این گونه ها را در زیستگاه های سراسر آذربایجان غربی دارند برخورد می نماید.

خلیلی یادآور شد: شکار و صید هر گونه جانور وحشی اعم از پرندگان و پستانداران بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع بوده و پیگرد قضایی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستگیری هواداران شکار خرگوش در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری هواداران شکار خرگوش در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید