دولت استرالیا در معرض تهدید

به گزارش وبگردی مهر، دولت راست میانه استرالیا در حالی امروز (دوشنبه) نخستین جلسه خود را پس از چالش رهبری حزب پشت سر گذاشت که بر اساس نظرسنجی ها احتمال شکست سنگین در انتخابات مه سال آتی میلادی نیز برای آن وجود دارد.

دولت استرالیا در معرض تهدید

به گزارش وبگردی مهر، به نقل از خبرگزاری رویترز، در واقع شکست حزب لیبرال در انتخابات میان دوره ای ایالت نیوساوت ولز در آخر هفته حتی این خطر را در پی دارد که دولت ملی، اکثریت خود را در یک انتخابات میان دوره ای دیگر بر سر کرسی مالکوم ترنبول، نخست وزیر سابق استرالیا از دست بدهد. ترنبول 31 اوت امسال میلادی از پارلمان استعفا داد و انتخابات میان دوره ای برای کرسی ونت وورس که ترنبول نماینده آن بود، باید برگزار گردد.

ترنبول در یک انتخابات در اواخر اوت از حزب لیبرال که شریک اصلی ائتلاف حاکم بود، کنار گذاشته شد و حالا اسکات موریسون جانشین وی است.

رای دهنده ها که با ششمین نخست وزیر در کمتر از 10 سال روبرو گردیده اند، این اوضاع را خوب نمی دانند.

نظرسنجی Newspoll برای روزنامه استرالیا که امروز منتشر شد، نشان می دهد که ائتلاف حاکم در صورت برگزاری انتخابات در همین امروز 30 کرسی خود را از دست می دهد. در حال حاضر ائتلاف تنها با یک کرسی بیشتر، در مجلس عوام پارلمان اکثریت را در اختیار دارد.

این نظرسنجی با حضور 1653 رای دهنده تعیین کرد که حزب اپوزیسیون کارگر با 56 درصد در مقابل 44 درصد لیبرال جلوتر است. این چهلمین نظرسنجی ناموفق برای ائتلاف و یک شکست واقعی است چون در روزهای پایانی نخست وزیری ترنبول این میزان برای ائتلاف 51 تا 49 درصد بود.

جدیدترین نظرسنجی Newspoll نشان داد که میزان محبوبیت شخصی موریسون بهتر گردیده است.

رای دهنده ها ناامیدی خود را بابت درگیری سیاسی با بی اعتنایی به حزب لیبرال در شهر کلیدی واقع در ایالت نیوساوت ولز نشان دادند.

این نتایج پیش از انتخابات میان دوره ای فدرال برای کرسی نماینده لیبرال ها در ونت وورس یک فاجعه محسوب می گردد. این کرسی پس از کناره گیری ترنبول خالی گردیده است.

این ناکامی ائتلاف را با اقلیت در مجلس عوام روبرو می نماید و باعث می گردد تا نمایندگان مستقل در قدرت بمانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دولت استرالیا در معرض تهدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت استرالیا در معرض تهدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید