دولت لیبی: نام حفتر در فهرست تحریم های شورای امنیت درج گردد

به گزارش وبگردی مهر، دولت وفاق ملی لیبی از شورای امنیت خواست تا نام ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را در فهرست تحریم ها و مجازات های خود قرار دهد.

دولت لیبی: نام حفتر در فهرست تحریم های شورای امنیت درج گردد

به گزارش گروه بین الملل وبگردی مهر به نقل از پایگاه اینترنتی اخبار آفریقا، وزارت خارجه دولت وفاق ملی امروز با ارسال نامه ای به رئیس شورای امنیت از او خواست تا ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را بر اساس قطعنامه 1970 این شورا در فهرست تحریم ها و مجارات های شورای امنیت قرار دهد.

در این نامه آمده است: نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر شهروندان طرابلس را هدف حملات مداوم خود قرار می دهد. به علاوه زیر ساخت های حیاتی مثل فرودگاه بین المللی معیتقه واقع حومه پایتخت و فرودگاه بین المللی شهر مصراته (شمال غرب لیبی) از این حملات در امان نیستند.

وزارت خارجه دولت وفاق ملی در نامه خود آورده است: نیروهای وابسته به ژنرال حفتر مدارس و بیمارستان ها و مناطق غیرنظامی را هدف حملات خود قرار داده به طوری که دوشنبه گذشته (22 مهرماه) در بمباران منطقه الفرناج واقع در جنوب طرابلس 3 کودک از یک خانواده جان خود را از دست دادند و 7 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

در نامه وزارت خارجه دولت وفاق ملی با تاکید بر آواره شدن هزاران شهروند لیبیایی تصریح شده است: حمله به بی گناهان و غیرنظامیان و هدف قرار دریافت مناطق مسکونی و غیرنظامی، نقض آشکار حقوق بشر است لذا بر اساس بند 22 قطعنامه 1970 مصوبه سال 2011 و همچنین قطعنامه 2174 مصوبه سال 2014 خواهشمند است نام ژنرال حفتر در فهرست تحریم ها و مجازات های شورای امنیت قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت لیبی: نام حفتر در فهرست تحریم های شورای امنیت درج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت لیبی: نام حفتر در فهرست تحریم های شورای امنیت درج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید