زلزله 3 ریشتری ماکو هیچ خسارتی به اماکن تاریخی منطقه وارد نکرده است

رئیس میراث فرهنگی ماکو گفت: زلزله سه ریشتری ماکو هیچ خسارتی به اماکن تاریخی منطقه وارد نکرده است.

زلزله 3 ریشتری ماکو هیچ خسارتی به اماکن تاریخی منطقه وارد نکرده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، علی خورابلو رئیس اداره میراث فرهنگی ماکو با اشاره به این که زمین لرزه ای به بزرگی سه ریشتر، روز 24 شهریور حوالی ساعت 10:57 دقیقه در عمق شش کیلومتری ماکو و اطراف آن را لرزاند، اظهار کرد: در پی وقوع این زمین لرزه که در 12 کیلومتری ماکو، 14 کیلومتری بازرگان و 19 کیلومتری آواجیق رخ داد خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی از وقوع خسارت به اماکن تاریخی و گردشگری این مناطق اعلام نشده است.

او با اشاره به این که خوشبختانه زلزله ماکو و اطراف آن به اماکن تاریخی این شهرستان خسارت اقتصادی وارد ننموده است، گفت: مأمورین اداره میراث فرهنگی و گردشگری ماکو برای آنالیز وضعیت حاکم بر اماکن تاریخی این شهرستان به اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان اعزام شده اند.

شهرستان ماکو یکی از شهرهای مرزی کشور در استان آذربایجان غربی است که بزرگ ترین منطقه آزاد ایران به شمار می رود. وجود بیش از سه هزار اثر تاریخی ثبت شده، ده ها اثر طبیعی و بازار مرزی، این شهر را به یکی از مقاصد اصلی گردشگری در شمال غرب کشور تبدیل نموده است. ماکو با جاذبه های طبیعی و تاریخی خود می تواند سفری خاطره انگیز و مطلوب را برای گردشگران رقم بزند.

منبع: میراث آریا

به "زلزله 3 ریشتری ماکو هیچ خسارتی به اماکن تاریخی منطقه وارد نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله 3 ریشتری ماکو هیچ خسارتی به اماکن تاریخی منطقه وارد نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید