سوریه، پیشروی ارتش در حومه ادلب و آزادسازی روستاهای جدید

به گزارش وبگردی مهر، ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در حومه جنوبی ادلب، کنترل شماری از روستاها و تپه های راهبردی را در دست گرفت. همزمان گروه های مسلح مخالف به موفقیت نیروهای ارتش در آزادسازی شهرک التمانعه اعتراف کرده اند.

سوریه، پیشروی ارتش در حومه ادلب و آزادسازی روستاهای جدید

به گزارش گروه بین الملل وبگردی مهر به نقل از المیادین، ارتش سوریه کنترل برخی شهرک های در حومه جنوبی ادلب در شرق خان شیخون را در دست گرفته است.

مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه- وابسته به معارضان- گفت نیروهای ارتش سوریه، صبح پنجشنبه پیشروی های گسترده ای در حومه جنوبی ادلب داشتند و کنترل شهرک های التمانعه و الخوین و نیز 3 روستا در شرق خان شیخون را بازپس گرفتند.

این مرکز، که مقر آن در لندن است، افزود پیشروی ارتش سوریه در چارچوب عملیات نظامی اش در محور ابو دالی انجام شده است و نیروهای ارتش در عملیات اخیر خود پس از بازپس گیری شهرک راهبردی خان شیخون، تلفات گسترده ای به گروه تروریستی جبهه النصره وارد کردند.

ارتش سوریه سیطره خود بر روستاهای الخوین، وادی الناقه و تپه اغبر در حومه جنوب شرقی ادلب را گسترش داده است و یگان های مهندسی در حال پاکسازی این منطقه و خنثی کردن مین های کار گذاشته شده توسط عناصر مسلح است.

از سوی دیگر، خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گزارش داد نهادهای خدمات رسانی در استان حماه عملیات جست وجوی میدانی در شهرک های و روستاهای تازه آزاد شده در حومه شمالی ادلب در مجاورت خان شیخون را آغاز کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سوریه، پیشروی ارتش در حومه ادلب و آزادسازی روستاهای جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، پیشروی ارتش در حومه ادلب و آزادسازی روستاهای جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید