سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان برگزار گردید

به گزارش وبگردی مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان عصر پنج شنبه در محل سالن اداره پارک ملی گلستان با حضور اعضای این شورا و معاون سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید. معاون طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و رییس کمیته فنی شورای راهبری پارک ملی گلستان در این جلسه گفت: بر اساس تفاهم نامه وزارت ارتباطات، سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استانداری گلستان سنسورهای اعلام حریق برای اولین بار در کشور، درپارک ملی گلستان نصب می گردد تا به محض ایجاد هرگونه حریق، کارکنان و محیط بانان پارک از وقوع آتش اطلاع یابند.

سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان برگزار گردید

حمید ظهرابی اضافه نمود: مطالعات این طرح بر اساس حریق های قبلی و آنالیز نقاطی که بیشترین حادثه آتش سوزی را داشته اند برنامه ریزی شده و با اعتبار بیش از پنج میلیارد تومان اجرا می گردد.

وی از عملیاتی شدن بی سیم های دیجیتال با فن آوری روز دنیا در پارک ملی گلستان اطلاع داد و توضیح داد: مجوزهای لازم را از مراکز ذیربط اخذ نموده ایم و به زودی تمامی پاسگاه های پارک ملی گلستان به وسیله بی سیم به هم متصل می شوند؛ این طرح به گونه ای برنامه ریزی شده که نقاط کوری در سطح پارک نداشته باشیم.

گفتنی است؛ پارک ملی گلستان نخستین پارک ملی کشور با مساحتی بالغ بر 92 هزارهکتار است که در سال 1354 به عنوان یکی از ذخیره گاه های زیست کره در دنیا معرفی گردید و هزار و 350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری را در خود جای داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید