شرکت های بیمه گذار نفتکش های ایرانی تعهدی در برابر آمریکا ندارند

به گزارش وبگردی مهر، یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان این که عنوان حقوقی هشدار آمریکا به بیمه گذاران نفتکش های ایرانی تهدید است گفت: این موضوع کاملا غیرقانونی است و شرکت های بیمه به هیچ وجه تعهدی برای رعایت این مساله ندارد.

شرکت های بیمه گذار نفتکش های ایرانی تعهدی در برابر آمریکا ندارند

محمد کاظمی در گفت وگو با وبگردی مهر، در خصوص بهانه جویی وزارت خارجه آمریکا درباره بیمه نفتکش های ایرانی، اظهار کرد: شرکت های بیمه عموما خصوصی هستند و در حیطه موسسات خصوصی فعالیت می نمایند. آن ها دولتی نیستند و در واقع یک وزارتخانه دولتی آمریکا نیستند که براساس تصمیم دولت آمریکا اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: این بحثی که آمریکا مطرح نموده که شرکت های بیمه را با فرض بیمه کشتی های ایرانی مجازات برای آن ها محدودیت هایی را اعمال می نماید، قطعا قانونی نیست. البته ممکن است بخواهند با فشار و زور این کار را انجام دهند، اما در هر صورت این یک تهدید کاملا غیرقانونی است. عنوان حقوقی این موضوع تهدید است و شرکت های بیمه به هیچ وجه تعهدی برای رعایت این مساله ندارند.

وی عنوان نمود: البته سابقه نشان می دهد که شرکت ها از تهدید می ترسند و از منافع مسلم خود می گذرند، اما اگر بخواهند مقررات را رعایت نمایند نباید به این تهدیدها توجه نمایند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ایران طرف موضوع نیست که بخواهد طرح دعوا کند. طرف قرارداد این نوع بیمه ها ایران نیستند و چون شرکت های خصوصی هستند می توانند بگویند که کشتی های ایرانی را بیمه نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرکت های بیمه گذار نفتکش های ایرانی تعهدی در برابر آمریکا ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های بیمه گذار نفتکش های ایرانی تعهدی در برابر آمریکا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید