مدیریت پسماند در استان اردبیل وضعیت مناسبی ندارد

به گزارش وبگردی مهر، مسعود امامی یگانه عصر دوشنبه در جلسه آنالیز وضعیت پسماند شهرهای استان اردبیل اضافه نمود: در حالی که جمع آوری به موقع پسماند و امحای زباله از اولویت های مدیریت شهری است، اما این مهم در استان شرایط قابل قبولی ندارد.

مدیریت پسماند در استان اردبیل وضعیت مناسبی ندارد

وی تاکید نمود که برای رسیدن به نقطه مطلوب شهرداری های استان اردبیل باید علاوه بر ایجاد زیرساخت های لازم برای تفکیک زباله از مبداف با مشارکت دستگاه ها، تشکل های مردم نهاد و آحاد مختلف مردم نسبت به مدیریت مناسب پسماند در محیط شهری اقدام و کوشش نمایند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل در این خصوص به تدوین طرح جامع مدیریت پسماند در اردبیل اطلاع داد و یادآور شد: در حال حاضر این طرح در مرحله آنالیز و تصویب در کارگروه پسماند استان قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح بخشی از مسائل شهر اردبیل در زمینه پسماند برطرف خواهد شد، توضیح داد: البته باید برای بهبود شرایط موجود ضمن بهره گیری از ظرفیت مراکز علمی، دانشگاهی، اساتید و کارشناسان، باید در زمینه فرهنگی و نیز استفاده از ابزارهای نوین و تکنولوژی های روز روی آورد.

امامی یگانه در عین حال استفاده از تجارب و دانش استان های دیگر را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: باید با آنالیز اقدامات انجام شده در استان های دیگر به نقشه راه مناسبی برای مدیریت پسماند در زمینه تفکیک از مبدا، کمینه سازی فراوری زباله، ساماندهی محل های دفن زباله و بازیافت در استان دست یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مدیریت پسماند در استان اردبیل وضعیت مناسبی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت پسماند در استان اردبیل وضعیت مناسبی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید