میزان رضایتمندی از عملکرد ترامپ به 46 درصد رسید

به گزارش وبگردی مهر، رضایتمندی از عملکرد ترامپ با اندکی افزایش به 46 درصد رسید. این افزایش اندک چند هفته بعد از شکست حزب او در انتخابات مجلس نماینگان رخ داد گرچه حزب او توانست در سنا کرسی های بیشتری را از آن خود کند.

میزان رضایتمندی از عملکرد ترامپ به 46 درصد رسید

به گزارش وبگردی مهر، به نقل از هیل، بر اساس یک نظرسنجی که از سوی مرکز کپس/هریس دانشگاه هاروارد انجام شد 46 درصد از عملکرد دونالد ترامپ، رییس جمهو آمریکا راضی بوده در حالیکه 54 درصد از آن رضایت نداشتند. این نظرسنجی بیانگر یک افزایش اندک بعد از ارقام ماه اکتبر است که تنها 44 درصد مردم از عملکرد او رضایت داشتند.

اکثر افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند این نکته را که ترامپ توانسته از عهده اداره مشاغل و اقتصاد به همراه مبارزه با تروریسم برآید، تایید نموده اند - مقدار آرایی که به طور میانگین در سراسر سال 2018 ثابت مانده است.

اما او همچنان در مسائلی مانند مهاجرت، امور خارجه و اداره حکومت کمتر از پنجاه درصد رضایتمندی از سمت مردم دارد.

مارک پن، یکی از مسئولان برگزاری این نظرسنجی گفت: میزان رضایتمندی مردم از ترامپ با رای آنها در مسائلی مانند موفقیت ترامپ در اقتصاد و مبارزه با تروریسم افزایش داشته. رضایتمندی از عملکرد شغلی او و دیگر ارقام پایه در ماه های اخیر ثابت بوده اما همچنان کمتر از پنجاه درصد است.

در این نظرسنجی هم چنین تعیین شد اکثریت کمی از مردم - 52 درصد - معتقدند که کشور در مسیر نادرستی قرار گرفته، این در حالیست که 40 درصد دیگر باور دارند که آمریکا به سوی جهت درستی پیش می رود. هشت درصد همچنان در این مورد تصمیم نگرفته اند.

درباره موضوع اقتصاد 70 درصد رای دهندگان معتقدند که امروزه این بخش قدرتمند است اما فقط 47 درصد معتقدند که اقتصاد در مسیر درستی واقع شده است. این رقم نسبت به دو ماه گذشته کاهش اندکی داشته است.

میزان رضایتمندی از حزب جمهوری خواه نیز افزایش اندکی داشته اما همچنان نسبت 43 به 57 درصد را دارد. این در حالیست که حزب دموکرات از زمان انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر شاهد افزایش نسبت رضایت به 46 درصد در مقابل 54 درصدی بوده است.

چند هفته بعد از انتخابات میان دوره ای 6 نوامبر، اکثریت رای دهنگان - 67 درصد - از نتایج انتخابات راضی اند.

در بین دموکرات ها اکثریت غالب 79 درصد از رای دهنگان از نتایج انتخابات راضی هستند در حالیکه 58 درصد جمهوری خواستار چنین حسی را دارند.

سال آینده (2019)، دموکرات ها برای اولین بار بعد از سال 2010 حداقل 40 کرسی بیشتر در مجلس نماینگان آمریکا به خود اختصاص می دهند در همین حال جمهوری خواستار کرسی های خود در سنا را به اکثریت 53 کرسی در برابر 47 کرسی دموکرات ها رسانده اند.

مسئول برگزاری این نظرسنجی گفت: رای دهندگان به طور کلی از کنگره ای که میان دو حزب تقسیم شده ، راضی هستند. این انتخابات به دموکرات ها قدرت بیشتری داد ولی همچنان در سنا این جمهوری خواستار هستند که غالبند.

موضوعات مهم برای رای دهنگان خدمات درمانی با 37 درصد و ممنوعیت مهاجرت با 35 درصد بود. همچنین اقتصاد که مهم ترین موضوع برای رای دهندگان است با 26 درصد آرا به عنوان مهم ترین مسئله برای رای دهندگان انتخاب شد.

با نظر به کنگره بعدی، رای دهندگان این سه موضوع را به عنوان مسائلی که می خواهند حل گردد، انتخاب کردند.

دموکرات ها در زمینه مراقبت های درمانی و حفظ شرایط موجود افراد نظر مردم را جلب کردند و این باعث یاری به پیروزی این حزب در مجلس نمایندگان آمریکا شد.

در همین حال، جمهوری خواستار ایده های ترامپ در مورد مهاجرت را منعکس کردند، حرکتی که باعث نیرو دادن به بسیاری از مناطقی شد که رقابت در آنها برای سنا به نفع جمهوری خواستار تمام شد. جمهوری خواستار سه دموکرات را شکست دادند اما همچنین دو کرسی سنای خود را در آریزونا و نوادا از دست دادند.

در همین حال در نظرسنجی اجرا شده برای انتخاب رئیس مجلس تنها 33 درصد از دموکرات ها معتقد بودند که نانسی پلوسی باید دوباره در این سمت قرار گیرد، در حالیکه 67 درصد خواستار رهبری جدید هستند.

این رای گیری آن لاین (هاروارد کپسهریس) از تاریخ 27 تا 28 نوامبر برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میزان رضایتمندی از عملکرد ترامپ به 46 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان رضایتمندی از عملکرد ترامپ به 46 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید