نظرسنجی، 53 درصد از آمریکایی ها مدارک استیضاح ترامپ را متقاعدکننده می دانند

به گزارش وبگردی مهر، پیمایش افکارسنجی جدید در آمریکا حاکی از آن است که به نظر بیش از نیمی از آمریکایی ها، مدارک متقنی برای استیضاح رئیس جمهور این کشور وجود دارد.

نظرسنجی، 53 درصد از آمریکایی ها مدارک استیضاح ترامپ را متقاعدکننده می دانند

به گزارش گروه بین الملل وبگردی مهر، نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که بیش از نیمی از مردم این کشور معتقدند تحقیقات مجلس نمایندگان برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده مدارک متقاعدکننده ای را در این موضوع ارائه کرده است.

به نوشته وبگاه هیل، این نظرسنجی که به صورت مشترک توسط موسسه هریس ایکس و نشریه هیل اجرا شده، نشان می دهد 53 درصد از آمریکایی ها می گویند مدارک مستدلی برای استیضاح ترامپ وجود دارد اما 47 درصد اعتقاد دارند که دموکرات های مجلس نمایندگان مدارک کافی ارائه نکرده اند.

این نتایج در حوزه های هر حزب فاصله بیشتری با هم داشت به گونه ای که 83 درصد از حامیان حزب دموکرات مدارک استیضاح را کافی دانسته و این رقم برای حامیان حزب جمهوری خواه 23 درصد است.

این پیمایش یک روز بعد از تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان، با حجم نمونه 1001 آمریکایی واجد شروط رأی دادن (در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020) و در روزهای هفدهم و هجدهم دسامبر با حاشیه خطای 3.1 درصد اجرا شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با اکثریت آرا هر دو بند طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می شود.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی گیری کردند. ابتدا بند سوءاستفاده از قدرت به رأی گذاشته شد که با 230 رأی موافق و 197 رأی مخالف مورد موافقت قرار گرفت. قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام ممانعت در تحقیقات کنگره مربوط می شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با 229 رأی مثبت و 198 رأی منفی به تصویب رسید.

روز گذشته نیز سخنگوی کاخ سفید با شرم آور خواندن تصویب استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، گفت مطمئن است که مجلس سنا ترامپ را از اقدام خطا تبرئه می کند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "نظرسنجی، 53 درصد از آمریکایی ها مدارک استیضاح ترامپ را متقاعدکننده می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی، 53 درصد از آمریکایی ها مدارک استیضاح ترامپ را متقاعدکننده می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید