پنسیلوانیا ایالت سرنوشت ساز انتخابات آمریکا

به گزارش وبگردی مهر، تازه ترین نظرسنجی ها در آمریکا پیشتازی جو بایدن نامزد دموکرات ها در مقابل دونالد ترامپ را نشان می دهد با این حال ایالت پنسیلوانیا می تواند نقش مشخص کننده در نتایج انتخابات 2020 داشته باشد.

پنسیلوانیا ایالت سرنوشت ساز انتخابات آمریکا

تارنمای هیل گزارش داد: نتایج نظرسنجی جدید رویترز- آیپسوس نشان می دهد که اختلاف پیشتازی بایدن و ترامپ در ایالت پنسیلوانیا تنها به 4 درصد رسیده و بایدن با 49 درصد در مقابل ترامپ با 45 درصد از ترامپ در این ایالت جلو است.

نظرسنجی هفته پیش نشان می داد که بایدن با 7 پله اختلاف از بایدن عقب است(51 به نفع بایدن و 44 به نفع ترامپ).

نظرسنجی های مشابه در سطح ملی در آمریکا نشان می دهد که درصد بالاتری -49 درصد- می گویند انتظار دارند بایدن عملکرد بهتری در مدیریت همه گیری کرونا داشته باشد و فقط 41 درصد همین انتظار را درباره ترامپ دارند.

در این نظرسنجی 51 درصد گفتند رئیس جمهور عملکرد بهتری در اقتصاد دارد و 42 درصد همین نظر را درباره بایدن داشتند.

این نظرسنجی با شرکت 1001 نفر از شرکت نمایندگان بزرگسال شامل 653 نفر از رای دهندگان احتاقتصادی بین 19-13 اکتبر (28-22 مهر) با حاشیه خطای 4 درصد انجام شد.

نتایج نظرسنجی ها در ایالت های کلیدی در آمریکا نشان داده بایدن در این ایالت ها از ترامپ جلوتر است.

نظرسنجی موسسه هیل و هریس نیز نشان داد بایدن با اختلاف 5 درصد در پنسیلوانیا از ترامپ جلو است و رقابت تنگاتنگی در فلوریدا جریان دارد. در میشگان اختلاف پیشتازی بایدن 11 درصد است.

ترامپ رئیس جمهوری نامحبوب نزد 54 درصد رای دهندگان

نتایج نظرسنجی هیل-هریس ایکس محبوبیت ترامپ از نظر عملکردش به عنوان رئیس جمهور را 46 درصد اعلام نموده که تغییری نسبت به نظرسنجی های اوایل ماه جاری نداشته است.

در مقابل 54 درصد از رای دهندگان در نظرسنجی این دو مرکز که در بازه زمانی 13-10 اکتبر (22-19 مهر) صورت گرفته می گویند عملکرد ترامپ را قبول ندارند.

چگونه ممکن است ترامپ در انتخابات پیروز گردد؟

بایدن در نظرسنجی های ملی با اختلاف تقریبا 10 درصدی از ترامپ جلو است.

این پیشتازی همچنین درایالت های مشخص نماینده است که می توانند در نتایج انتخابات موثر باشند و ترامپ در انتخابات سال 2016 در آنها پیروز شد. از بین این ایالت ها می توان از آریزونا میشگان، کارولینای شاقتصادی و ویسکانسین نام برد.

با وجودی که چنین چشم اندازی به نفع بایدن است، چند عامل می تواند به کارزار انتخاباتی ترامپ برای پیروزی در انتخابات امید دهد. نظرسنجی ها ممکن است تعداد زیادی از رای دهندگان واجد شرایط را که در انتخابات 2016 شرکت نکردند اما این بار ممکن است در انتخابات شرکت نمایند، در نظر نگرفته باشند

پرونده های دادگاهی که ممکن است صلاحیت افراد واجد شرایط را به چالش بکشد می تواند به نفع ترامپ در کسب آرای الکترال منجر گردد. این موضوع به غیر از احتمال دخالت های خارجی در انتخابات است که می تواند نتایج انتخابات را غیرقابل پیش بینی کند. همچنین سوپرایز اکتبر هم که شاید درباره معاملات اقتصادی پسر بایدن و یا یک منبع نامشخص در ایجاد اختلال در انتخابات باشد، هنوز در پیش است.

انتخابات 2020 مهمترین انتخابات در چند دهه گذشته از نظر رای دهندگان آمریکایی

نظرسنجی جدید موسسه گالوپ نشان داد 77 درصد از رای دهندگان واجد شرایط در آمریکا می گویند نتیجه انتخابات نوامبر (آبان) بیش از انتخابات قبلی در آمریکا برای آنها مهم است.

تنها دو درصد از رای دهندگان گفتند که اهمیت انتخابات سال جاری نسبت به نظرسنجی های قبلی کمتر است و 21 درصد بر این باورند که اهمیت این انتخابات همچون انتخابات های گذشته است.

براساس گزارش گالوپ، از سال 2004 دستکم از هر 10 رای دهنده 7 نفر گفته اند که هر انتخاباتی مهم تر از انتخابات های قبلی است.

بر اساس این نتایج دموکرات ها (85 درصد) اندکی بیشتر از جمهوریخواهان (79 درصد) می گویند که نتیجه انتخابات آینده تبعات بیشتری نسبت به انتخابات های قبلی دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر برابر با 13 آبان برگزار می گردد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنسیلوانیا ایالت سرنوشت ساز انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنسیلوانیا ایالت سرنوشت ساز انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید