پیروزی ایران برابر مکزیک با جوانان، جدال سرنوشت ساز با روسیه

به گزارش خبرنگاران، مرحله نخست رقابت های والیبال انتخابی المپیک توکیو از روز آدینه شروع و 24 تیم برتر رنکینگ فدراسیون جهانی در شش گروه چهار تیمی رقابت خود را برای کسب سهمیه المپیک شروع کردند.

پیروزی ایران برابر مکزیک با جوانان، جدال سرنوشت ساز با روسیه

تیم ملی والیبال ایران با تیم های کوبا، مکزیک و روسیه همگروه است که در نهایت یک تیم از هر گروه در مرحله نخست مسابقات راهی المپیک 2020 خواهد شد.

شاگردان ایگور کولاکوویچ در دومین بازی این مرحله از ساعت 17:30 در استادیوم سیبور آرنا سنپترزبورگ برابر تیم مکزیک صف آرایی کردند. تیم کشورمان در اولین بازی 3 بر 2 کوبا را شکست داده بود.

کولاکوویچ بر خلاف بازی برابر کوبا با ترکیب متفاوت بازی را آغاز کرد. فرهاد قائمی، مسعود غلامی، محمد جواد معنوی نژاد، علی اصغر مجرد، پوریا یلی، جواد کریمی و محمدرضا موذن یاران آغاز نماینده بازی برای ایران بودند.

* ست نخست؛ ایران 25 بر 18

در ست اول محمد جواد معنوی نژاد امتیاز نخست را برای ایران ثبت کرد. ملی پوشان ایران با رجحان در خط حمله و سرویس از ابتدای بازی اختلاف امتیازی خوبی ایجاد کردند و با نتیجه 8 بر 4 به استقبال نخستین تایم استراحت فنی رفتند. در ادامه بازیکنان ایران با حفظ رجحان خود از اشتباهات حریف استفاده و اختلاف امتیاز را حفظ کردند. پس از کسب امتیاز 14 و اختلاف 4 امتیازی ایران، سرمربی مکزیک تقاضای تایم استراحت داد که تاثیری نداشت و در ادامه ایران با کسب امتیاز 16 پیروزی به استقبال دومین تایم استراحت فنی رفت. رفته رفته نیز اختلاف امتیاز بیشتر شد و شاگردان کولاکوویچ با نتیجه 18 بر 12 پیش افتادند. در نهایت این ست بدون مشکل و با امتیاز 25 بر 18 به سود ایران سرانجام یافت.

* ست دوم؛ ایران 25 - مکزیک 21

در این ست مکزیک امتیاز نخست را به سود خود ثبت کرد و در ادامه 2 بر صفر از ایران پیش افتاد. معنوی نژاد امتیاز اول را برای تیم ملی به دست آورد. بر خلاف ست اول بازی در این ست تا امتیاز 6 برابر پیش رفت. در نهایت مکزیک پیروز شد با نتیجه 8 بر 6 به استقبال نخستین تایم استراحت فنی برود. با سرویس زیبای مجرد بازی در امتیاز 10 برابر شد و دو تیم تا امتیاز 13 پایاپای پیش رفتند تا ایران پیروز شد در امتیاز 14 برتر گردد سرمربی مکزیک مجبور به دریافت تایم استراحت کند که فایدی نداشت و علی اصغر مجرد با تک دفاع زیبا امتیاز 15 را برای ایران به دست آورد.

با خطای بازیکن مکزیک امتیاز 16 نیز به نام ایران ثبت شد تا ملی پوشان با نتیجه 16 بر 13 پیروز به استقبال دومین تایم استراحت فنی بروند. با آغاز بازی ملی پوشان اختلاف امتیاز را افزایش و با نتیجه 18 بر 14 تیم برتر زمین باقی ماندند. در نهایت این ست نیز با رجحان 25 بر 21 شاگردان کولاکوویچ به انتها رسید.

* ست سوم؛ ایران 27 - مکزیک 25

پوریا یلی نخستین امتیاز را در این ست کسب کرد. مکزیکی ها بر خلاف دو ست ابتدایی بازی، سه اختلاف امتیاز رجحان را ایجاد و کولاکویچ را مجبور به تقاضای تایم استراحت کردند. در ادامه با برخورد توپ به تور امتیاز دوم بری ایران به دست آمد و حساب کار 4 بر 2 به سود مکزیک ادامه پیدا کرد. رفته رفته ملی پوشان پیروز شدند اختلاف امتیاز را کاهش دهند تا نخستین تایم استراحت فنی 8 بر 6 به سود مکزیک پست سر گذاشته گردد.

در ادامه شاگردان جوان ایگور با کسب دو امتیاز متوالی بازی را در امتیاز 8 برابر کردند و پوریا یلی پیروز شد امتیاز رجحان 9 را برای ایران کسب کند و همین 3 امتیاز متوالی سرمربی مکزیک را مجبوربه دریافت تایم استراحت کرد. ایران تیم برتر در حمله، دفاع، سرویس و دریافت بود و خیال واگذاری این ست را نداشت. دومین تایم استراحت فنی نیز با رجحان 16 بر 14 ایران همراه شد.

در ادامه مکزیکی هت عملکرد خوبی داشتند و از ایران پیش افتادند اما ملی پوشان کشورمان توانستند رقابت نزدیک را با امتیاز 27 بر 25 به سود خود سرانجام دهند و به رجحان 3 بر صفر دست پیدا نمایند.

تیم ملی فردا در آخرین و حساس ترین بازی این مرحله از ساعت 20:30 مقابل تیم ملی روسیه صف آرایی خواهد نمود . یاران ایگور کلاکوویچ برای کسب سهمیه المپیک به پیروزی مقابل این تیم احتیاج دارد در غیر اینصورت باید خود را برای مسابقات قاره ای کسب سهمیه آماده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیروزی ایران برابر مکزیک با جوانان، جدال سرنوشت ساز با روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی ایران برابر مکزیک با جوانان، جدال سرنوشت ساز با روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید