پیشرفت 98 درصدی بیمارستان عباس آباد

به گزارش وبگردی مهر، حق الله کثیری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ساخت این بیمارستان از آرزوهای دیرینه مردم شهرستان عباس آباد بوده و با پیگیری های انجام شده برای تسریع در ساخت آن، خوشبختانه در مرحله بهره برداری قرار داشته و آمادگی لازم برای خدمت رسانی به مردم را دارد.

پیشرفت 98 درصدی بیمارستان عباس آباد

وی با بیان اینکه حدود 78 پروژه نیمه کاره در شهرستان عباس آباد وجود داشت، اضافه کرد: تعدادی از این پروژه ها در سال 96 به مرحله بهره برداری رسیدند که مهمترین آنها، تکمیل پروژه آسفالت روستاهای پرچور، هر دو آبرود ، اسب چین، تازه آباد ، ماشل آباد و محور عباس آباد به کلاردشت است.

فرماندار عباس آباد با بیان اینکه مراحل ساخت پل روستاهای پرچور ، هردو آبرود و پسنده در حال انجام است، اظهار داشت: در بخش ساخت سالن های ورزشی هم اقدامات خوبی در شهرستان عباس آباد انجام شد که می توان به سالن ورزشی آموزش و پرورش اشاره کرد که در سال 96 به آن اعتبار قابل توجهی اختصاص یافت ودر مرحله تکمیل ساخت قرار دارد.

کثیری با بیان اینکه در سرشماری سال 95 آمار بیکاری شهرستان عباس آباد بالاتر از میانگین نرخ بیکاری استان بود، تصریح کرد: به منظور ساماندهی این وضعیت با برنامه ریزی دقیق روی نقاط و مراکز مستعد برای ایجاد اشتغال تمرکز کردیم و یکی از این مراکز شهرک صنعتی سلمانشهر بود که یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی مازندران است.

وی ادامه داد: برای راه اندازی واحد های تعطیل و نیمه تعطیل شهرک صنعتی 115 قطعه صنعتی مورد نیاز این واحد ها را خریداری کرده و در اختیار صاحبان و متقاضیان ایجاد کارگاههای صنعتی و تولیدی قرار دادیم و بدین ترتیب با حمایت های انجام شده در حال حاضر 55 واحد صنعتی شهرک فعال هستند و این در حالیست که بر اساس آمار اداره صنعت ، معدن و تجارت در اواخر سال 95 تنها 27 واحد صنعتی این شهرک فعال بودند.

نماینده عالی دولت در شهرستان عباس آباد از اضافه شدن ظرفیت حدود هزار نفر نیروی انسانی به چرخه اشتغال در سال 97 در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: بجز 55 واحد صنعتی که در حال حاضر در شهرک صنعتی سلمانشهر در حال کار و تولید هستند، تعداد دیگری از صاحبان صنایع پس از سالها دوری از فعالیت به فرمانداری عباس آباد برای رفع مشکلات و موانع مراجعه کردند و در حال بررسی برای رفع مشکلاتشان هستیم.

کثیری گفت: تعداد 16 واحد صنعتی هم به دلیل مواجهه با مشکلات و موانع گوناگون در سنوات گذشته از جمله ناتوانی در باز پرداخت تسهیلات بانکی و صندوق های مالی و بیمه تعطیل شده بودند ، در دستور کار فرمانداری قرار گرفتند و با مذاکرات و پیگیری هایی که انجام شد، تعداد 5 واحد را از تملک بانکها خارج کردیم و برای 11 واحد باقی مانده هم با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرک صنعتی دانیال عباس آباد به ریاست معاون اقتصادی استاندار و مدیران کل مرتبط و مدیران شعب بانکها مشکلاتشان بررسی شده و تصمیمات راهگشایی اتخاذ شد.

فرماندار عباس آباد با بیان اینکه در شهرستان عباس آباد سه فرصت تولید ، توسعه و سرمایه گذاری وجود دارد ، خاطرنشان کرد: ظرفیت اشتغال در دریا ، جنگل و جلگه در این شهرستان مهیا بوده و باید در چهار بخش تولید محصولات کشاورزی، گردشگری ، صنعت و خدمات بطور هماهنگ و متوازن رشد کند.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان عباس آباد در استان مازندران یکی از با استعداد ترین مناطق دریایی برای پرورش ماهی در قفس است و در واقع بر اساس مطالعات انجام شده از نظر عمق آب دریا و سالم بودن آن بهترین نقطه برای پرورش ماهی در قفس در مازندران است.

کثیری بیان داشت: این مهم برای افرادی که تمایل به پرورش ماهی در قفس دارند می تواند یک فرصت طلایی باشد و از آنجاییکه هدف گزاری شیلات در مازندران بر این است که در سالهای آینده به تولید 20هزار تن ماهیان استخوانی دست یابد به همین دلیل نیاز به ساخت اسکله های پشتیبانی و حوضچه های نگهداری برای وارد شدن به دریا داشتیم و در این بخش دومین مجوز ساخت اسکله های پشتیبان هم در شهرستان عباس آباد صادر شد.

فرماندار عباس آباد ادامه داد: از آنجاییکه وجود این اسکله ها منجر به تولید ماهی طبیعی و ارگانیک در عمق 40 متری دریا می شود و با توجه به کوتاه بودن فصل برداشت ، میزان تولید آن نیز بیش از مصرف جامعه است و به همین منظور نیاز است تا سردخانه و صنایع تبدیلی هم ایجاد شود.

منبع: mehrnews.com

به "پیشرفت 98 درصدی بیمارستان عباس آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 98 درصدی بیمارستان عباس آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید