کدام غذاها در تابستان مسموم کننده هستند؟

به گزارش وبگردی مهر، هوای گرم تابستان، مهمترین عامل تکثیر باکتری ها در بسیاری از مواد غذایی و بروز مسمومیت است.

کدام غذاها در تابستان مسموم کننده هستند؟

به گزارش وبگردی مهر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در همین رابطه اعلام نموده که بیشتر مرگ و میرهای ناشی از مسمومیت های غذایی مرتبط با باکتری هایی از قبیل سالمونلا، توکسوپلاسما، لیستریا و نوروویروس است.

اما خطر مسمومیت غذایی در تابستان با مصرف کدام خوراکی ها بیشتر می گردد؟

گوشت نیمه پخته به سرعت با باکتری E. Coli آلوده می گردد. تمام انواع گوشت باید حداقل در دمای 160 درجه فارنهایت (71 درجه سلسیوس) به طور کامل طبخ شوند تا خطر آلودگی آنها با این باکتری به حداقل برسد.

جوانه ها نیز از آنجا که برای رشد احتیاج به شرایط گرم و مرطوب دارند برای رشد باکتری هایی مانند سالمونلا، لیستریا و E. Coli، محیط مناسبی هستند. حتی جوانه های خانگی که در شرایط بهداشتی پرورش می یابند، می توانند باکتری های مضر فراوری نمایند.

تخم مرغ از دیگر گزینه های غذایی است که خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را افزایش می دهد؛ البته اگر خوب پخته نگردد. نباید فراموش کنید که پس از تماس با پوست تخم مرغ، دست های خود را با آب گرم و صابون بشویید. پوست تخم مرغ می تواند آلوده به باکتری باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در خصوص خطر مسمومیت با سبزیجات تیره رنگ مانند اسفناج، کاهو و کلم نیز هشدار داده است. اسفناج آلوده می تواند در خود نورو ویروس داشته باشد و باعث ایجاد اسهال و حالت تهوع در مصرف نماینده گردد.

به گزارش دویچه وله، خربزه، سالاد ماکارونی، گوشت مرغ نیمه پخته و گوجه فرنگی خام نیز خطر ابتلا به مسمومیت های غذایی در تابستان را افزایش می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کدام غذاها در تابستان مسموم کننده هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام غذاها در تابستان مسموم کننده هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید