کنکوریها به امید انتقال به داخل برای تحصیل پزشکی به خارج نروند

به گزارش وبگردی مهر به نقل از وزارت بهداشت، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: اطلاعیه های موسسات اعزام دانشجو مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

کنکوریها به امید انتقال به داخل برای تحصیل پزشکی به خارج نروند

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در این اطلاعیه یادآور شد: شرط گذراندن حداقل 36 واحد با معدل بالای 15 در دانشگاه های خارجی مورد تایید برای انتقال به داخل ایران مربوط به گروهی از داوطلبان است که در اطلاعیه به آن اشاره شده است.

این مرکز از داوطلبان خواست پیش از اعزام به خارج از کشور به نکات اعلام شده از سوی وزارت بهداشت دقت کنند.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: در خصوص موضوع انتقال از دانشگاه های خارج به داخل کشور در رشته های علوم پزشکی، شرط گذراندن 36 واحد صرفا برای افرادی است که قبل از تیرماه امسال تحصیل خود را شروع کرده اند.

انتقال صرفا از دانشگاه هایی صورت می گیرد که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و فهرست این دانشگاهها سالیانه در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منتشر می شود.

اخبار و اطلاعاتی که از طریق موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور منتشر می شود به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

این مرکز به داوطلبان توصیه کرد: برای انتقال داشتن شرایط حداقل معدل، شامل معدل کتبی دیپلم حداقل 16 و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل 17، الزامی است و افرادی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی لازم را ندارند واجد شرایط نبوده و از اقدام به آغاز تحصیل در دانشگاه های خارجی به امید انتقال به دانشگاه های داخلی خودداری کنند.

منبع: mehrnews.com

به "کنکوریها به امید انتقال به داخل برای تحصیل پزشکی به خارج نروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکوریها به امید انتقال به داخل برای تحصیل پزشکی به خارج نروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید