گَرد طلا به یاری درمان آکنه های مقاوم می آید

به گزارش وبگردی مهر، دانشمندان موفق شده اند در راهکاری تازه، بدون احتیاج به مصرف دارو های مضر یا استفاده اجباری از کرم های موضعی چسبناک، غدد ترشح چربی را مسدود نمایند.

گَرد طلا به یاری درمان آکنه های مقاوم می آید

به گزارش خبرنگار ، آکنه صورت یکی از مشکل های شایع دردنیاست که بیش از 80 درصد افراد حداقل یک بارآن را تجربه نموده اند. به گفته کارشناسان حدود 5 درصد از زنان و یک درصد از مردان بالای 25 سال دچار مشکل آکنه مقاوم به درمان مزمن هستند.

آکنه صورت از نوع خفیف تا قوی می تواند متفاوت باشد، آکنه سبب عارضه سلامت درافراد نمی گردد، اما می تواند سبب افت اعتماد به نفس و مشکل های روحی درآن ها گردد.

امروزه روش های مختلفی برای پیشگیری، درمان و جلوگیری از سرایت دوباره آکنه وجود دارد که البته درمان های قطعی نیستند، زیرا بروز آکنه به عامل های مختلفی ازجمله باکتری (Cutibacterium acnes) وابسته است.

کارشناسان برای مقابله با آکنه بزرگسالی به تازگی روش درمانی جدیدی برپایه فناوری لیزر ابداع نموده اند که می تواند سبب کاهش میزان تجمع چربی زیر پوست و بروز آکنه گردد.

دراین روش درمانی نوظهور از ذره های گرد طلا برای درمان استفاد می گردد و به گفته کارشناسان روشی فوق العاده اثربخش به جای مصرف انواع دارو های مضر و کرم های موضعی است که خود سبب آسیب دیدن پوست صورت می شوند.

دانه های کوچک سیلیس قرارداده شده درپوشش طلا به داخل منافذ باز پوست صورت افراد برخورد می نمایند تا به سلول های چربی، سبوم برسند، دراین مرحله پرتو نور لیزر بر محل پوشش سیلیس تابانده می گردد که درنتیجه آن گرما سبب سوختگی کنترل شده چربی واز بین بردن آن ها می گردد.

انجام مداوم این روش درمان بسته به نظر پزشک می تواند سبب کاهش غلظت چربی درون پوست و درنتیجه کاهش بروز آکنه صورت گردد.

روش های درمانی مختلفی برای کنترل آکنه صورت وجود دارد، اما دربسیاری مواقع باکتری های زنده موجود درمنافذ باز پوستی فرد نسبت به دارو ها و کرم های موضعی مقاومت نشان می دهند و این سبب بی اثرشدن درمان می گردد.

افراد درصورت دارا بودن آکنه باید با مراجعه به متخصص و انجام آزمایش های مختلف علت اصلی بروز آن را شناسایی نمایند، درکنار مصرف دارو و کرم های موضعی تجویز شده از طریق متخصص، تنظیم رژیم خوراکی، اهمیت به بهداشت شخصی، نوشیدن میزان کافی آب و انجام ورزش منظم نیز درجلوگیری از آکنه اثرگذار است.

روش درمانی جدید، Sebacia نام گذاری شده است که برخلاف دیگر روش ها تنها برغدد چربی صورت یا دیگر نواحی دچارآکنه اثر می گذارد، درمان کامل بین شش ماه تا یک سال به طول می انجامد و دارای اثر های جانبی مضربرسلامت بدن نیست.

کارآزمایی این روش جدید درمانی در 9 مرکز تخصصی درقاره اروپا مورد آنالیز قرار گرفته است و نتیجه های به دست آمده در کنفرانس انجمن آمریکایی جراحی پوست دراکتبرسال جاری ارائه شده است. داوطلبان مورد آزمایش با این روش درمانی بهبود 79 درصدی در کاهش آکنه صورت و بدن خود داشته اند.

به دلیل ماهیت شیمیایی ویژه طلا، زمانی که با حرارت سوزانده می گردد سبب ایجاد رنگدانه و تیرگی برسطح پوست نمی گردد.

در درمان های مشابه با استفاده از پرتو نور لیزر، باکتری های سطح پوست از بین می روند، اما درروش درمانی جدید، غده های ترشح نماینده چربی با لایه ای از فلز طلا مسدود می شوند تا سبب ایجاد آکنه دوباره نشوند.

متخصصان دانشگاه کالج لندن اعتقاد دارند این روش درمانی برای افرادی که به دلایل مختلف هورمونی، روانی یا مشکل های سلامت نمی توانند از دیگر روش های درمان آکنه صورت استفاده نمایند می تواند مفید باشد.

منبع:Dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گَرد طلا به یاری درمان آکنه های مقاوم می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گَرد طلا به یاری درمان آکنه های مقاوم می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید