یک سوم آمریکایی ها حامی استیضاح ترامپ هستند

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، بیش از یک سوم آمریکایی ها از شروع تحقیقات استیضاح علیه رئیس جمهوری کشورشان حمایت می نمایند.

یک سوم آمریکایی ها حامی استیضاح ترامپ هستند

به گزارش خبرنگاران، نظرسنجی مرکز پولیتیکو-مورنینگ کانسالت نشان می دهد، درصد کسانی که از شروع استیضاح علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حمایت می نمایند، به 37 درصد رسیده است و نیمی از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی با چنین اقدامی مخالفت کردند. به مرور زمان هم به تعداد قانونگذاران دموکراتی که برای به جریان انداختن این فرایند احتیاج است، افزوده می گردد. تنها 12 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که در این رابطه نظری ندارند.

نتایج این نظرسنجی در طیف حزبی، به شدت متفاوت شده است.

طبق نتایج نظرسنجی، از میان شرکت نمایندگان دموکرات از هر 10 تن هفت مورد از شروع فرانید استیضاح حمایت می نمایند و 18 درصد هم مخالف هستند. در همین حال، تعداد رای دهندگان جمهوری خواه تغییری نکرده است و تنها شش درصد شروع روند استیضاح علیه ترامپ را خواهانند. 31 درصد از رای دهندگان مستقل هم خواهان به جریان افتادن فرایند استیضاح در کنگره شدند.

تیلر سینکلر، از موسسه نظرسنجی مورنینگ کانسالت گفت: استیضاح ترامپ همچنان گزینه محبوب پایگاه دموکرات هاست اما لزوما به جلب حمایت در این فرایند کمکی نمی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یک سوم آمریکایی ها حامی استیضاح ترامپ هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم آمریکایی ها حامی استیضاح ترامپ هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید