ادبیات

موضوع علمی یادروز حافظ در سال 1399 اعلام شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، حسن لی با بیان این مقدمه که بازبینی، بررسی و نقد همیشگی شرایط پژوهش های ادبی و آسیب شناسی آن می تواند راه را برای رسیدن به شرایط مطلوب هموارتر کند، شرح داد: سال هاست که در حوزه های مختلف حافظ پژوهی از جمله تصحیح، ترجمه،...

17 تیر 1399

یادداشت، آکپارتی و ورشکستگی فعالیت سیاسی کردها-2 و پایانی

حکومت ترکیه گزینه سختی بر روی میز فعالان سیاسی کُرد گذاشته و ادامه فعالیت قانونی آنها را٬ مشروط را به قطع ارتباط با پ.ک.ک٬ نموده است.

22 دی 1398

باحضور مدیران اقتصادی و فعالان سرمایه گذاری گردشگری استانی و کشوری برگزار شد:نخستین سمینار توسعه گردشگری در استان سمنان

اول آبان ماه 98، برای نخستین بار، سمینار توسعه گردشگری در استان سمنان با حضور صاحب نظران و مدیران اقتصادی و فعالان سرمایه گذاری گردشگری کشوری و استانی ، توسط مدیریت شهری سمنان در شهرداری سمنان برگزار گشت .

24 آذر 1398

لوییز اردریچ و مارگارت آتوود جایزه بردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت این جایزه، لوییز اردریچ برای رمانی با عنوان رز رمانی تاثیرگذار درباره یک تیراندازی اتفاقی وعواقب آن در زندگی دو خانواده آمریکایی به عنوان برنده بخش داستانی انتخاب شد و متیو دزموند با کتابی با عنوان خلع ید کردن: فقر و...

9 آذر 1398

بازیکن ملی پوش استقلال به خاطر اینستاگرام محکوم شد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، آرای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد بعضی پرونده ها منتشر شد که به توضیح زیر است:

12 آبان 1398

بزرگداشت یاد شهدا در شب های نور و نارنج شیراز

شهردار شیراز از اتخاذ رویکردی متفاوت و نوین در پرداختن به شهدای والامقام و عظیم الشان هشت سال دفاع مقدس در شهر شیراز و برگزاری برنامه هایی با عنوان شب های نور و نارنج اطلاع داد.

8 آبان 1398

فراخوان سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

قرار است سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن ماه امسال برگزار گردد. گروه ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا 17 آذرماه امسال فرصت دارند تا در سایت جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت نام نمایند.

14 مهر 1398

انتشار یک رمان خارجی و یک داستان بلند ایرانی

رمان نگویید چیزی نداریم نوشته مادلین تین با ترجمه نازنین معمار و داستان بلند یک روز سر فرصت نوشته مهین بنی طالبی دهکردی منتشر شده اند.

11 شهریور 1398

پیشنهاد هایی برای خرید از نمایشگاه بین المللی کتاب

هفته نامه همشهری شش و هفت - حورا نژاد صداقت: سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حواشی کم نداشت. از همین جابجایی گرفته تا یادداشت رضا امیرخانی درباره کشتگان کتاب و بی برنامگی هایی که مثل همواره صدای یکسری از ناشران را در آورده و حتی عدم حضور نشر...

10 مرداد 1398

مغازه خودکشی در راه است

مغازه خودکشی به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی سروش طاهری از ابتدای مرداد در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می گردد.

7 مرداد 1398

هنوز از زلزله های گذشته درس عبرت نگرفته اند

سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری می گوید: تجربه آموزی از بناها و بافت های تاریخی در زمان وقوع زلزله، متاسفانه برای مسئولان درس عبرت نشده؛ آن ها بار دیگر در محدوده تخریب شده سرپل ذهاب بعد از زلزله کرمانشاه، در حال بازسازی و احداث واحدهای مسکونی...

28 خرداد 1398