علم و تکنولوژی

بیماری آلزایمر با کمک فناوری لیزر کنترل می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری های، فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته، توسعه استفاده از لیزر در بیماری ها به ویژه در بیماری مانند آلزایمر می تواند کیفیت زندگی بیماران و خانواده های آن ها را به مراتب بهبود بخشد.

14 فروردین 1399

5دستگاه اجرایی برتر در دولت الکترونیک، وزارت علوم بدترین دستگاه

به گزارش خبرنگاران، درگاه پایش جامعه اطلاعاتی ایران بر اساس شاخص های نظام پایش ICT، توسعه دولت الکترونیکی در ایران را مورد ارزیابی قرار داد.

13 فروردین 1399

اتم مصنوعی محاسبات کوانتومی را حل می کند

پژوهش های جدید نشان می دهد دستیابی به موفقیت در اتم مصنوعی می تواند کلید جدیدی برای محاسبات کوانتومی باشد.

11 فروردین 1399

تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی در زمینه مقابله با جرایم سایبری

مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی روسیه در زمینه مقابله با جرایم سایبری و تدوین یک کنوانسیون بین المللی در این زمینه را مورد تصویب قرار داد.

28 بهمن 1398

معرفی بهترین بازی های موبایلی در سال 2019

در این گزارش به 7 بازی موبایلی برتر سال 2019 پرداخته ایم.

25 بهمن 1398

معرفی 10 بازی مشابه Clash of clans

بازی clash of clans یکی از محبوب ترین بازی های تاریخ در سبک kingdom building است. اساس بازی بسیار ساده است، یک پادشاهی بسازید در برابر حریفان آنلاین از آن دفاع کنید و به دیگر حریفان آنلاین حمله کنید تا منابع آنها را غارت کنید. بازی هم آنقدر عمق دارد که حسابی سرگرمتان...

16 آذر 1398

گام بلند دانشمندان برای پاک کردن خاطرات تلخ از حافظه

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا و دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا با همکاری یکدیگر روشی منحصر به فرد ابداع کرده اند که با استفاده از آن می توان بخش هایی از حافظه نوع خاصی از حلزون های دریایی را پاک کرد،...

11 آذر 1398

هوش مصنوعی کیفیت پیتزاها را تأیید می نماید

رستوران های زنجیره ای دومینو یک سیستم مجهز به هوش مصنوعی و دوربین بالاسری ابداع نموده تا کیفیت پیتزاهایی که کارکنان می پزند را آنالیز کند و در صورت خطا به آنها هشدار دهد.

10 آذر 1398

اهمیت زمان بندی برای کاهش وزن

علم تغذیه نشان داده است که علاوه بر میزان کالری دریافتی، زمان دریافت آن نیز اهمیت دارد به گونه ای که دریافت کالری های بیشتر در صبح و دریافت کالری های کمتر در عصر به کاهش وزن کمک می کند.

9 آذر 1398

منتقدان درباره دموی The Last of Us Part 2 چه می گویند؟

پس از نمایش تریلر تاریخ انتشار بازی The Last of Us Part 2 در برنامه ویدیویی State of Play، شرکت ناتی داگ با برگزاری رویدادی کوچکی از رسانه ها دعوت کرد تا بازی را تجربه نمایند. در این رویداد یک دموی سه ساعته مقابل رسانه ها گذاشته بود که افراد می توانستند دو بخش متفاوت...

27 آبان 1398

باشگاه پژوهشگران اجتماعی دانشگاه تهران آغاز به کار کرد

مدیر پژوهش های راهبردی موسسه موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران از راه اندازی باشگاه پژوهشگران اجتماعی در این موسسه خبر داد.

18 آبان 1398

مدیریت شهری در تراکم دهی به جانمایی فضای آموزشی توجه کند

مدیر آموزش وپرورش ناحیه 7 مشهد گفت: از اعضای شورای شهر می خواهیم در هنگام تراکم دهی ها به فکر فضای آموزشی هم باشند.

7 آبان 1398

با موبایل های حقیرتان، خوش باشید

روزنامه آمریکایی اکسپرس آخرین شماره خود را با تیتری علیه تلفن همراه چاپ کرد؛ امیدواریم با تلفن های همراه حقیرتان خوش باشید.

3 آبان 1398

وفاداری باورنکردنی یک سگ به صاحبش تا لحظه مرگ!

سگ وفادار تا زمانی که صاحبش را در درون تابوت ندید از خوردن آب و غذا خودداری کرد.

2 آبان 1398

ضریب نفوذ اینترنت به 90درصد رسید

آخرین وضعیت استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات تا خاتمه خردادماه 98 نشان می دهد که 64 میلیون و 137 هزار نفر با تلفن همراه خود به اینترنت وصل می شوند و ضریب نفوذ اینترنت 90 درصد است.

29 مهر 1398

فراخوان سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

قرار است سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن ماه امسال برگزار گردد. گروه ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا 17 آذرماه امسال فرصت دارند تا در سایت جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت نام نمایند.

14 مهر 1398

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت فرش برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک فناوری پردیس، رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت فرش (INOCARPET)، با تکیه بر دو محور ارائه نیازهای فناورانه فرآیند فراوری پشم و ابریشم و استفاده از روش های فناورانه جهت بازاریابی داخلی و خارجی فرش دستباف اجرا می گردد.

6 مهر 1398

گجت هایی برای انرژی پاک و پایدار ، خورشید طبیعت گردان را از برق بی احتیاج می نماید

شارژر خورشیدی یکی از فناوری های پرکاربردی است که درطول طبیعت گردی های طولانی می تواند نگرانی طبیعت گردان را از دسترسی به منبع انرژی برای دستگاه های الکترونیکی همراهشان به طور کامل رفع کند.

2 مهر 1398

نبرد داماش و ملوان در شهرآورد گیلان، کوشش بادران و نود برای صدرنشینی

در هفته سوم رقابت های لیگ دسته یک شهرآورد گیلان بین تیم های ملوان و داماش برگزار می گردد و تیم های بادران تهران و نود ارومیه برای کسب صدر جدول به مصاف حریفان خود می روند.

1 مهر 1398

لزوم تدوین دو واحد درسی آشنایی با تاریخ پزشکی ایران

وزیر بهداشت گفت: باید دانشجویان علوم پزشکی را از گرفتاری بی خویشتنی نجات دهیم و با مفاخر و مشاهیر تاریخ پزشکی ایران از جمله ابن سینا بیشتر آشنا کنیم.

30 شهریور 1398
تعداد: (97)