اخراج عضو شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل شهادت علیه ترامپ

به گزارش وبگردی مهر، یک عضو شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل شهادت علیه رئیس جمهور این کشور در پرونده استیضاح، اخراج شد.

اخراج عضو شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل شهادت علیه ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبگردی مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) یکی از اعضای شورای امنیت ملی این کشور را به دلیل شهادت دادن علیه وی در جریان آنالیز پرونده استیضاح در مجلس نمایندگان، اخراج کرد.

به نوشته وبگاه شبکه سی. اِن. اِن، وکیل سرهنگ الکساندر ویندمن متخصص امور اوکراین در شورای امنیت ملی کاخ سفید می گوید که او چند ماه زودتر از چیزی که انتظارش را داشتند، اخراج شده است.

شاهدان در واشنگتن گزارش می دهند که ویندمن ساعتی پیش با اسکورت نظامی از کاخ سفید به بیرون راهنمایی شده و به او گفته شد که دیگر نیازی به خدمات او در این شغل ندارند.

به نوشته سی. ان. ان، این در حالی است که قرار نبود ویندمن تا ماه جولای از سمت خود کنار برود، اما خود او نیز تمایل داشت که زودتر کناره گیری کند. با این حال این برکناری، تصمیم وی نبود.

بر این اساس، ترامپ در جلسات خصوصی که داشت مکرراً با خشم درباره شهادت ویندمن در جریان تحقیقات استیضاح صحبت می کرد و به گفته دموکرات ها، این اقدام تلافی ادای شهادت وی بود.

با این حال گفته می گردد که ویندمن قرار است به وزارت دفاع آمریکا بازگردد، اما معلوم نیست که به چه سمتی منصوب گردد.

این اقدام ترامپ فقط یک روز بعد از آن انجام می گیرد که مجلس سنای آمریکا بامداد پنجشنبه او را از دو بند اتهامی در پرونده استیضاح تبرئه کرد. در این رأی گیری سناتور ها بر اساس وابستگی های حزبی رأی داده و ترامپ را از دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در اجرای عدالت تبرئه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اخراج عضو شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل شهادت علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج عضو شورای امنیت ملی آمریکا به دلیل شهادت علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید