تخلف سازمان لیگ فدراسیون کشتی از نظر ستادکل نیرو های مسلح

به گزارش وبگردی مهر، رقابت های لیگ برتر کشتی در حالی شروع شد که این مسابقات از نظر سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح تخلفات غیر قابل اغماضی داشته است.

تخلف سازمان لیگ فدراسیون کشتی از نظر ستادکل نیرو های مسلح

به گزارش ، در حالی رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه های کشور از هفته گذشته شروع شد که از نظر سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح، در این مسابقات تخلفاتی انجام شده است.

بر همین اساس رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح در نامه مورخ 24/06/98 به رئیس فدراسیون کشتی گفت: 1- حضور تیم های ورزشی نیرو های مسلح در مسابقات تحت هر عنوان یا سازمان منوط به اخذ مجوز از این سازمان می باشد.2-ثبت قرارداد ورزشکاران نظامی (پایوران و وظیفه) با باشگاه های نظامی نیز منوط به تائیدیه و اخذ معرفی نامه از این سازمان بوده و سازمان های دیگر مجاز به صدور تائیدیه نمی باشند.

3-لذا خواهشمند است دستور فرمائید ضمن هماهنگی و اخذ مجوز برای حضور تیم های ورزشی نیرو های مسلح در مسابقات کشتی (لیگ برتر، استانی و ...) از ثبت هر گونه قرارداد رسمی با ورزشکاران نظامی (پایور و وظیفه) بدون اخذ تائیدیه و معرفی نامه از این سازمان جداً خودداری کرده و در صورت وجود چنین قرارداد هایی نسبت به ابطال آن ها اقدام و از نتیجه این سازمان را مطلع نمائید.

امیر پیمبری رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح، با بیان اینکه علیرغم آنکه نامه مذکور پیش از شروع قرعه کشی لیگ برتر به فدراسیون کشتی ارسال شده، اما متاسفانه شاهد تخلفات غیر قابل اغماضی بودیم، گفت: علاوه بَر نامه رسمی به فدراسیون طی صحبت های شفاهی که با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و همچنین عبدالمهدی نصیرزاده رئیس سازمان لیگ داشتیم اهمیت موضوع را تشریح کردیم و آن ها نیز قول همکاری و مساعدت دادند، اما در عمل اتفاقات دیگری رخ داد.

وی توضیح داد: قانون برای همه فدراسیون های ورزشی یکسان است، کما اینکه سایر فدراسیون ها از جمله فوتبال به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته ها نیز بر اساس همین قوانین لیگ های خود را برگزار می نمایند.

رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح تاکید نمود: تیم یا نظامی است که می تواند از ورزشکاران نظامی پایور و وظیفه استفاده کند و یا غیر نظامی که به هیچ عنوان مجوز استفاده از ورزشکاران نظامی را ندارد و بر همین اساس نیز این موضوع در نامه مورخ 06/07/98 به فدراسیون کشتی اعلام شد که تیم هایی با عناوین نظامی در قرعه کشی لیگ برتر شرکت کردند که مجوزی از سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح ندارند لذا حضور این تیم ها غیر قانونی است.

وی گفت: در نامه مورخ 13/07/98 سازمان ورزش و آمادکی جسمانی نیرو های مسلح تاکید شده است ورزشکاران نظامی برای حضور در لیگ برتر کشتی صرفاً با تیم های کشتی نظامی معرفی شده از سوی این سازمان، نه تیمی با پیشوند یا پسوند دیگر قرارداد امضاء نمایند، اما باز هم شاهد اجرا نشدن قوانین بودیم، به همین منظور سازمان لیگ فدراسیون کشتی مرتکب نقض قانون شده است و عواقب آن به عهده فدراسیون کشتی می باشد.

بنابراین گزارش نامه های ارسالی به فدراسیون کشتی در تصویر زیر مشهود می باشد:

لازم به ذکر است هفته سوم دور رفت و هفته اول دور برگشت لیگ برتر کشتی فرنگی و هفته دوم لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه های کشور روز های سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری در شهر های قم، نوشهر، ساری و خرم آباد برگزار می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تخلف سازمان لیگ فدراسیون کشتی از نظر ستادکل نیرو های مسلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلف سازمان لیگ فدراسیون کشتی از نظر ستادکل نیرو های مسلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید