دولت و مجلس باید قوانین حمایتی از مردم را تنظیم نمایند

به گزارش وبگردی مهر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ،با تاکید بر اینکه نیازمند تحولی هستیم که مردم به صحنه بیایند، توضیح داد : دولت و مجلس باید قوانین حمایتی از مردم را تنظیم نمایند.

دولت و مجلس باید قوانین حمایتی از مردم را تنظیم نمایند

به گزارش وبگردی مهر، محسن رضایی در همایش هم اندیشی مدیران مناطق و شعب سازمان مردم نهاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها به تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران اشاره نمود و گفت: کشور ما با دو ظلم بزرگ روبرو است یک ظلم تاریخی که امریکا و انگلیس وشوروی سابق عقب ماندگی های فراوانی به ما تحمیل کردند . عقب ماندگی 200ساله در صنعت و کشاورزی و خدمات، یک واقعیت است که از استعمارگران به ما تحمیل شده است. اگر ایران طی دویست سال گذشته قبل از انقلاب پیشرفت می کرد و مواد اولیه و منابع خودمان را در صنعت و کشاورزی استفاده می کردیم، اروپا و آمریکا نمی توانستند نفت و منابع ما را به تاراج ببرند. برای همین صنایع قدیمی خود را به ایران صادر می کردند. آنها نگران بودند که ایران مقتدر در قله منطقه خود، می تواند کشورهای دیگر منطقه را دور خود جمع کند. وی اضافه نمود: ظلم دوم تحریم های اخیر است، دلیل اینکه بعد از انقلاب تحریم می شویم این است که مقتدر و پیشرفته نشویم. آقای ترامپ هم گوی سبقت را از همه ظالمین ربوده و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته و غیرقانونی ما را در محاصره قرار داده است.

رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور اضافه نمود: ما نیازمند تحولی هستیم که مردم به صحنه بیایند. مردم با خلاقیت و فکر خود، می توانند دولت را یاری نمایند. دولت و مجلس باید قوانین حمایتی از مردم را تنظیم نمایند. در امور خیریه ها نیز قانون جامع حمایتی نداریم که یاری های صاحبان سرمایه به نیازمندان را بخشی از مالیات آنها محاسبه کند.

رضایی با اشاره به این نکته که مردم باید مشارکت پذیری خود را بالا ببرند، گفت: مشارکت پذیری را خیریه ها می توانند ارتقاء دهند. در ستاد توانمندسازی محرومین به دنبال افزایش مشارکت پذیری هستیم. باید با تامین امکانات و آموزش مهارت ها، کارآفرینی و ارائه خدمات نیازمندان را توانمند کرد. باید مردم را تشویق کرد و روحیه و انگیزه را در کار و فعالیت اقتصادی بالا برد. استعدادهای بالقوه را به وسیله آموزش و مهارت افزایی، بالفعل کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه نمود: انسان های مستعدی در روستاها و مناطق محروم هستند که باید شناسایی و حمایت شوند، فرماندهان و قهرمانان بزرگ جنگ هم، زمانی ناشناخته بودند. در جامعه ما قهرمانان گمنام زیادی وجود دارند که باید شناسایی شوند. امیدوارم توانمندسازی مردم در این خیریه با اولویت بیشتری دنبال گردد. اگر مردم توانمند شوند، پول ملی ما ارزش خود را به دست خواهد آورد. پول ملی کشورها به عوامل مولد و جمعیت فعال، جوانان با هوش، منابع طبیعی ، بستگی دارد. اگر کار و فراوری رونق بگیرد، در جنگ اقتصادی هم پیروز خواهیم شد. رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور اضافه نمود: الحمد الله آبشار عاطفه ها روش خوبی را در مشارکت پذیری مردمی در پیش گرفته است. این نکته که آبشار عاطفه ها بر روی محور بانوان فعال شده است بسیار خوب است. بانوان برای پیروزی در جنگ اقتصادی، نقشی برابر با مردان را بر عهده دارند و خانواده ها باید در این موضوع فعال شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دولت و مجلس باید قوانین حمایتی از مردم را تنظیم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت و مجلس باید قوانین حمایتی از مردم را تنظیم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید