غریب آبادی: آژانس نهاد وابسته به آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدیدهای آن را مشخص کند

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، گفت: آژانس یکی از نهادهای وابسته به دولت آمریکا نیست که بولتون بتواند دستورکار بازدیدهای مقامات آن را معین کند.

غریب آبادی: آژانس نهاد وابسته به آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدیدهای آن را مشخص کند

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران و به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین روز دوشنبه با انتشار پیامی در توییتر، به ادعای جان بولتون واکنش نشان داد و نوشت: آژانس، یکی از نهادهای وابسته به دولت آمریکا نیست که بولتون بتواند دستورکار بازدیدهای مقامات آن را مشخص کند. سفر فروتا، مدیرکل موقت آژانس، در چارچوب تعاملات و همکاری های معمول ایران و آژانس صورت پذیرفت.

وی اضافه کرد: ضمن رد هرگونه ادعایی درخصوص فعالیت های پنهانی هسته ای توسط ایران، این بازدید هیچ دستورکار خاصی، آنگونه که بولتون آرزو می کرد، نداشت. طبیعتا، در این بازدید، همکاری ها در سه حوزه راستی آزمایی برجام، پروتکل الحاقی و موافقت نامه جامع پادمان مرور شدند.

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت: هرگونه تلاشی برای ایجاد اخلال و انحراف در همکاری های سازنده و فعالانه ایران و آژانس و اعمال فشارهای نابجا به آژانس، کاملا مخرب بوده و با اقدامات مناسب ایران نیز روبرو خواهد شد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید عصر شنبه در پیامی توئیتری مدعی شد که گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد منتشر شده، حاکی از وجود مواد یا فعالیت های هسته ای احتمالی اعلام نشده از سوی ایران است.

وی اضافه کرد: سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی به ایران می رود که به تازگی آژانس شورای [حکام] را آگاه نموده که محتمل است تهران مواد و یا فعالیت های هسته ای پنهانی داشته باشد. ما به دیگر کشورهای عضو شورای [حکام] آژانس می پیوندیم که مشتاق دریافت گزارش کامل در سریع ترین زمان ممکن هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "غریب آبادی: آژانس نهاد وابسته به آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدیدهای آن را مشخص کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: آژانس نهاد وابسته به آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدیدهای آن را مشخص کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید