فراخوان سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

به گزارش وبگردی مهر، قرار است سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن ماه امسال برگزار گردد. گروه ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا 17 آذرماه امسال فرصت دارند تا در سایت جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت نام نمایند.

فراخوان سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

به گزارش وبگردی مهر، سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر هم زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ 24 تا 30 بهمن 1398 برگزار خواهد شد.

فراخوان حاضر بر اساس آیین نامه جشنواره و با هدف شناسایی، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت های خلاقانه هنرمندان و گروه های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.

ستاد برگزاری جشنواره با انتشار این فراخوان از کلیه گروه ها و هنرمندان فعال موسیقی در عرصه اجرای صحنه ای دعوت می نماید تا در صورت تمایل با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه پربارتر شدن این رویداد هنری مشارکت نمایند.

بدیهی است پس از آنالیز آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط هیات انتخاب گروه ­ها، اجراهای منتخب این امکان را خواهند داشت تا در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه روند.

مدارک لازم برای شرکت در این جشنواره شامل ارائه نمونه تصویری از اجرا، تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره، متن تایپ شده شعر، ترانه و کلام است.

همچنین مهلت ارسال مدارک تا تاریخ 17 آذر ماه است.

- نحوه ارسال مدارک به وسیله بارگزاری در سایت سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر به نشانی www.fajrmusicfestival.com ، ارسال توسط پست سفارشی یا تحویل حضوری به دبیرخانه جشنواره است. (در صورت ارسال با پست و یا تحویل حضوری نمونه های تصویری بایستی برروی لوح فشرده (در2 نسخه) یا فلش­ ارائه شوند)

نمونه تصویری باید حداقل 10 دقیقه با یکی از فرمت های WMV,MP4,VOB و بدون هرگونه ویرایش صوتی یا تصویری به گونه ای ارسال گردد که تمامی اعضای گروه در تصویر به طور کامل معین باشند.

ـ از آنجایی که فراخوان به منظور انتخاب برای اجرای زنده در جشنواره تهیه شده است، نمونه های ارسالی باید نشانگر قابلیت های اجرای صحنه ای هنرمند یا گروه باشد.

ـ بازبینی آثار صرفا بر اساس نمونه های تصویری ارسالی انجام می پذیرد، لذا تقاضا می گردد متقاضیان در کنترل نمونه های ارسالی و بویژه کیفیت صوتی آنها کمال دقت و حساسیت را مبذول دارند.

ـ اجراهای واجد شرایط زیر در اولویت انتخاب قرار خواهند داشت:

الف - اجراهایی که در جشنواره برای اولین بار به روی صحنه خواهند رفت.

ب - گروه های متقاضی شرکت در سی و­پنجمین جشنواره موسیقی فجرکه از سه ماه قبل از جشنواره اجرای صحنه­ ای نداشته باشند و یا در صورت اجرا، کارگان (رپرتوار) جدید و مجزا برای اجرای جشنواره آماده نمایند، در اولویت انتخاب قرار می­ گیرند.

ج - گروه هایی که فاقد عضو مشترک در اعضای اصلی (سرپرست، خواننده، تکنواز) با دیگر گروه های شرکت نماینده باشند.

د - ارائه پارتیتور قطعات (در صورت وجود) در تسهیل و دقت ارزشیابی اجراها موثر خواهد بود.

ه - در صورتی که شعر یا کلام آثار به زبانی غیر از فارسی است، ارسال ترجمه دقیق شعر، ترانه و کلام نیز الزامی است.

ـ در صورت توافق و صلاحدید هیأت انتخاب، گروه ­های شرکت نماینده به شهرستان­هایی که همزمان میزبان جشنواره خواهند بود، برای اجراهایی دیگر حضور می­یابند.

ـ ترکیب اعضای گروه هنگام اجرا در جشنواره باید مطابق با فرم ثبت نام و نمونه تصویری ارسالی باشد. در صورت بروز اتفاق پیش بینی نشده و موجه که منجر به تغییرات جزیی در ترکیب گروه گردد، سرپرست موظف است مراتب را در اسرع وقت کتبا به دبیرخانه جشنواره اطلاع دهد تا نتیجه پس از آنالیز به گروه اعلام گردد.

ـ هر اجراشامل یک بخش، بدون تنفس با مدت زمان حدود حداکثر 60 دقیقه خواهد بود.

ـ مشخص مکان، تاریخ و ساعت اجرا با توجه به وضعیت و شرایط فنی در اختیار ستاد جشنواره است.

ـ رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار ارائه شده در جشنواره (موسیقی، شعر، ترانه وکلام) به عهده متقاضی است.

تماس با ما:

نشانی دبیرخانه جشنواره: تهران، خیابان حافظ، پایین تر از خیابان انقلاب، خیابان شهریار، جنب تالار وحدت، طبقه پنجم ساختمان بنیاد رودکی.

کدپستی: 1133914934

تلفن: 66721170 -021

نشانی تار نمای اینترنتی:www.fajrmusicfestival.com

ایمیل: [email protected]

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراخوان سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید