پاریس: حمله ترکیه به سوریه به نبرد علیه داعش لطمه می زند

وزیر خارجه فرانسه با انتقاد از حملات ارتش ترکیه به سوریه گفت، این تهاجم به سال ها نبرد علیه داعش لطمه می زند.

پاریس: حمله ترکیه به سوریه به نبرد علیه داعش لطمه می زند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در ادامه موج انتقادها از عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه، وزیر خارجه فرانسه دوشنبه شب به وقت تهران در این زمینه واکنش نشان داد.

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در گفت و گو با روزنامه فیگارو چاپ فرانسه گفت، تهاجم ترکیه در سوریه می تواند سال ها نبرد با داعش را تضعیف کند.

بر اساس این گزارش، عملیات نظامی ارتش ترکیه و عناصر گروهک ارتش آزاد از چهارشنبه گذشته در شمال سوریه شروع شده است.

روز گذشته (یکشنبه) نمودهای سوری گفتند که پس از قطع امید از آمریکا، از دولت دمشق خواسته اند تا وارد مناطق شمال سوریه گردد. آمریکا نیز متعاقب حملات ترکیه در روزهای گذشته هزار نظامی خود را از سوریه خارج ساخت.

امانول ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز روز گذشته در گفت وگو با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت:ما مشترکا مایلیم که این حمله به خاتمه برسد.

به گزارش رویترز ماکرون در این زمینه گفت: این حمله باعث ایجاد یک وضعیت انسانی ناپایدار شده و به تجدید حیات داعش در منطقه یاری می نماید.

وزارت خارجه و وزارت دفاع فرانسه نیز در روزهای گذشته طی بیانیه مشترکی از تعلیق صادرات سلاح به ترکیه در پی عملیات این کشور در شمال سوریه خبر دادند.

این دو وزارتخانه در بیانیه خود تاکید کردند که عملیات چشمه صلح ترکیه در شمال سوریه، امنیت اروپا را تهدید می نماید.

تاکنون آلمان، فرانسه، فنلاند و نروژ در واکنش به عملیات ترکیه در سوریه، فروش سلاح به آنکارا با تعلیق نموده اند. با این حال ترکیه اعلام نموده تحت هیچ شرایطی حملات خود را متوقف نخواهد کرد.

وزارت خارجه ترکیه نیز دوشنبه طی بیانیه ای با اعتراض به اقدامات اخیر اتحادیه اروپا علیه آنکارا، گفت در همکاری با این اتحادیه به صورت جدی تجدیدنظر می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاریس: حمله ترکیه به سوریه به نبرد علیه داعش لطمه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاریس: حمله ترکیه به سوریه به نبرد علیه داعش لطمه می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید