کشمیری ها بدون توجه به مقررات حکومت نظامی تظاهرات کردند

مردم شهر سرینگر ایالت کشمیر هند بدون توجه به مقررات حکومت نظامی و دیگر محدودیت ها، تظاهرات برگزار کردند.

کشمیری ها بدون توجه به مقررات حکومت نظامی تظاهرات کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صدها نفر در ایالت کشمیر هند با به چالش کشیدن مقررات حکومت نظامی و دیگر محدودیت ها، در شهر سرینگر به برگزاری تظاهرات علیه هند و شرایط ویژه ای که علیه این منطقه اعمال شده پرداختند.

بر اساس گزارش رسانه های کشمیری، در این تظاهرات که روز گذشته در منطقه سورا برگزار شد حدود 1000 نفر مشارکت داشتند.

نیروهای هندی برای متفرق کردن تظاهرات اقدام به شلیک گلوله و گاز اشک آور کرده که پس از این اقدام، درگیری شدیدی میان تظاهرات کنندگان و نیروهای نظامی هند روی داد.

در پی این درگیری و اقدامات خشونت بار نیروهای هندی، چندین نفر از تظاهرات کنندگان مجروح شدند و بر اساس گزارش خبرنگار بی بی سی دست کم چشمان یکی از تظاهرات کنندگان خونریزی کرده و گردن یکی دیگر نیز با آسیب دیدگی روبرو شد.

بعد از گذشت 20 روز از حکومت نظامی در کشمیر همچنان سرویس مخابرات و اینترنت در این سرزمین قطع است و به خبرنگاران اجازه ورود به مناطق حساس داده نمی شود.

چهاردهم مرداد ماه بود که دولت هند در اقدامی کم سابقه و تنش زا، بند 370 قانون اساسی این کشور را که مربوط به وضعیت ویژه و خودمختاری ایالت جامو و کشمیر بود، لغو کرد. نارندا مودی نخست وزیر هند مدعی است که خودمختاری کشمیر فقط باعث رواج فساد و رابطه سالاری شده بود اما قصد دارد این منطقه را دوباره به شکوه پیشین خود بازگرداند (جزئیات بیشتر).

عمران خان نخست وزیر پاکستان اما با رد ادعاهای مقامات هندی، ضمن هشدار درباره طرح هند برای پاکسازی نژادی مسلمانان از منطقه جامو و کشمیر، گفت دولت دهلی نو به دنبال مداخله نظامی در بخش پاکستانی کشمیر است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشمیری ها بدون توجه به مقررات حکومت نظامی تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشمیری ها بدون توجه به مقررات حکومت نظامی تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید